#1 24-09-12 14:39:20

 Alisun

Administrator

Zarejestrowany: 21-07-12
Posty: 1003
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan/Damon
Ulubiona część: wszystkie

Eachtraí Éire

A oto moje cuś. Alisun napisała "Eachtraí Éire" po przeczytaniu sagi "Asengan". Nie zdziwcie się jeśli imiona będą wam się z czymś kojarzyć :p, bo mają! koniec i kropka. Dzieje mojego opowiadania mają miejsce w Irlandii. A żeby od razu było to wiadome zrobiłam taki tytuł ;3 Po przetłumaczeniu z irlandzkiego: Przygody Irlandii. Miłego czytania. ;)

Eachtraí Éire


Prolog


"Przy­jaciele są jak ciche anioły, które pod­noszą nas, gdy nasze skrzydła za­pom­niały jak latać."


  Kolejny tydzień szkoły zaczął się jak każdy, czyli normalnie i monotonnie. Wstałem wcześnie, aby przygotować się na zajęcia. Poszedłem pod prysznic, żeby obudzić swoje zaspane ciało. Uczesałem włosy, ubrałem się w luźne granatowe spodnie i żółto-brązową bluzę. Podczas roku szkolnego nauczyciele postanowili zrobić nam luźny dzień, czyli puszczać filmy, muzykę, a także urządzać nam przeróżne zabawy. Z moimi przyjaciółmi nigdy nie jest nudno więc szybko zleciały nam te godziny spędzone w szkole. W skład mojej paczki wchodzili: pasjonat ostrej muzy i niedoszły rock-men Jolteon, zawsze opanowana i spokojna Leafeon, wybuchowa Flareon, moja nieszczęsna miłość, ale za to piękna Espeon, lodowata i zimna jak Antarktyda Glaceon, wielbiący wodę zawodowy pływak Vaporeon oraz najmłodszy z nas wszystkich Eevee, no i oczywiście ja, Umbreon. Moim najlepszym przyjacielem i największym rywalem był Houndour. Uważał się zawsze za lepszego, choć wszyscy uważali, że jesteśmy równi sobie, oprócz niego i mnie.

Nie bijcie mnie! Prolog jest jeszcze niedopracowany, a co do Flareona to nie mogę się zdecydować czy ma to być chłopak czy dziewczyna. xd Jeśli uważacie, że jest za krótki to wasz problem. x( Nikt nie powiedział, że Prologi mają być długie i po 2. nie wiedziałam co napisać...


"-Chciałem być odważny, tak jak ty...
-Jestem odważny, kiedy trzeba, odwaga to nie jest narażanie się bez potrzeby
-Ale ty się nie boisz niczego!  -Dziś się bałem...   -Dziś?
-Tak, bałem się, że cię stracę" ~Lion King

Offline

 

#2 24-09-12 15:16:13

 Destiny

Założycielka

Zarejestrowany: 18-07-12
Posty: 1640
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren's my home
Ulubiona część: I i IV
Ulubiona para KT: Rensey
WWW

Re: Eachtraí Éire

Prolog nie musi być długi, nieraz widziałam takie, które miały po dwa zdania ;)
Opowiadanko zapowiada się całkiem ciekawie, no i jestem ciekawa jak ten mój "Asengan" zainspirował ciebie, czekam na cd. xD


Znużona, przetarłam oczy i zgniotłam poduszkę pod głową. Usłyszałam cichy głos Rena, gdy nucił naszemu nowo narodzonemu synkowi w pokoju obok. Mówił do niego łagodnie w hindi i chociaż nadal nie rozumiałam tego języka, rozpoznałam słowa, którymi Ren zwracał się do naszego synka - Mera raja beta - co oznaczało "Synku, mój mały książę".

Offline

 

#3 24-09-12 15:28:59

 Kolorowaa

Mahisha

1609931
Call me!
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 02-08-12
Posty: 1018
Punktów :   
Ulubiona postać: Kelsey
Ulubiona część: I tom
Ulubiona para KT: Ren & Kelsey

Re: Eachtraí Éire

spk, a co znaczy ten tytuł??

Offline

 

#4 24-09-12 16:26:43

 Alisun

Administrator

Zarejestrowany: 21-07-12
Posty: 1003
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan/Damon
Ulubiona część: wszystkie

Re: Eachtraí Éire

Odp. Kolorowa: Przeczytaj zdanie nad tytułem, a się dowiesz. :p

Odp. Destiny:

Destiny napisał:

Opowiadanko zapowiada się całkiem ciekawie, no i jestem ciekawa jak ten mój "Asengan" zainspirował ciebie, czekam na cd. xD

^^ Zainspirował do pisania :p I chciałam, żeby była to podróbka zdania Colleen Houck napisała "Klątwę Tygrysa" po przeczytaniu sagi "Zmierzch", zaraz je bardziej dopracuję XD

Mam jeszcze pytanie co do mojego Flareon'a, ponieważ nie do końca jestem pewna co do ilości dziewczyn i chłopaków czy ma być ich po równo, czy więcej chłopaków, czy dziewczyn. Więc się was pytam czy go zrobić dziewczyną czy chłopakiem?


"-Chciałem być odważny, tak jak ty...
-Jestem odważny, kiedy trzeba, odwaga to nie jest narażanie się bez potrzeby
-Ale ty się nie boisz niczego!  -Dziś się bałem...   -Dziś?
-Tak, bałem się, że cię stracę" ~Lion King

Offline

 

#5 24-09-12 17:53:16

 Destiny

Założycielka

Zarejestrowany: 18-07-12
Posty: 1640
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren's my home
Ulubiona część: I i IV
Ulubiona para KT: Rensey
WWW

Re: Eachtraí Éire

Zależy jakie będą później losy bohaterów ;) No i oczywiście ma to być według twojego upodobania.


Znużona, przetarłam oczy i zgniotłam poduszkę pod głową. Usłyszałam cichy głos Rena, gdy nucił naszemu nowo narodzonemu synkowi w pokoju obok. Mówił do niego łagodnie w hindi i chociaż nadal nie rozumiałam tego języka, rozpoznałam słowa, którymi Ren zwracał się do naszego synka - Mera raja beta - co oznaczało "Synku, mój mały książę".

Offline

 

#6 25-09-12 14:21:34

 Alisun

Administrator

Zarejestrowany: 21-07-12
Posty: 1003
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan/Damon
Ulubiona część: wszystkie

Re: Eachtraí Éire

Wiem, ale coś co już mi przyszło na myśl różni się dość mocno, jeśli wybiorę że to będzie chłopak, a jeśli dziewczyna to już będzie zupełnie inna historia, bo mam dwie wersje, ale nie wiem, którą wybrać, bo dalsze losy mam tylko w ogólnym zarysie. Co prawda bardziej mi odpowiada chłopak, no ale dziewczyna, ma coś takiego w sobie XD

PS. Jak nonszalancko się pisze powieść będąc płcią przeciwną niż podmiot liryczny x3


"-Chciałem być odważny, tak jak ty...
-Jestem odważny, kiedy trzeba, odwaga to nie jest narażanie się bez potrzeby
-Ale ty się nie boisz niczego!  -Dziś się bałem...   -Dziś?
-Tak, bałem się, że cię stracę" ~Lion King

Offline

 

#7 25-09-12 16:47:47

 Kolorowaa

Mahisha

1609931
Call me!
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 02-08-12
Posty: 1018
Punktów :   
Ulubiona postać: Kelsey
Ulubiona część: I tom
Ulubiona para KT: Ren & Kelsey

Re: Eachtraí Éire

to opisz o obu postaciach :) a co do tego tytułu to on znaczy aż tyle na Polski? Czy tylko chodzi o anioły :)

Offline

 

#8 25-09-12 17:18:10

 Destiny

Założycielka

Zarejestrowany: 18-07-12
Posty: 1640
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren's my home
Ulubiona część: I i IV
Ulubiona para KT: Rensey
WWW

Re: Eachtraí Éire

Skoro bardziej wolisz chłopaka, to zrób chłopaka :)


Znużona, przetarłam oczy i zgniotłam poduszkę pod głową. Usłyszałam cichy głos Rena, gdy nucił naszemu nowo narodzonemu synkowi w pokoju obok. Mówił do niego łagodnie w hindi i chociaż nadal nie rozumiałam tego języka, rozpoznałam słowa, którymi Ren zwracał się do naszego synka - Mera raja beta - co oznaczało "Synku, mój mały książę".

Offline

 

#9 29-09-12 20:37:09

 Kolorowaa

Mahisha

1609931
Call me!
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 02-08-12
Posty: 1018
Punktów :   
Ulubiona postać: Kelsey
Ulubiona część: I tom
Ulubiona para KT: Ren & Kelsey

Re: Eachtraí Éire

hmmm... a kiedy będzie ciekawiej??

Offline

 

#10 06-10-12 18:57:25

 Alisun

Administrator

Zarejestrowany: 21-07-12
Posty: 1003
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan/Damon
Ulubiona część: wszystkie

Re: Eachtraí Éire

Dobra... postanowiłam, że Flareon to będzie dziewczyna i zanim napiszę 1. rozdział zrobię opisy postaci. Może wtedy mi się nasunie jakiś pomysł, bo na razie nie mam żadnych do rozkręcenia fabuły :/


"-Chciałem być odważny, tak jak ty...
-Jestem odważny, kiedy trzeba, odwaga to nie jest narażanie się bez potrzeby
-Ale ty się nie boisz niczego!  -Dziś się bałem...   -Dziś?
-Tak, bałem się, że cię stracę" ~Lion King

Offline

 

#11 06-11-12 21:48:03

 Minjami

Anamika

44324206
Skąd: Ostóda :D
Zarejestrowany: 28-10-12
Posty: 700
Punktów :   
Ulubiona postać: nwm wszystkie kocham 
Ulubiona część: 1,2,3 :P
WWW

Re: Eachtraí Éire

kiedyś pomysł przywędruje sam jak przeczytasz dobra książkę, lub będziesz się okropnie nudzić  XD
(mój prolog 'leżał ' niedokończony koło 2/3 mieś, dopiero ostatnio wzięłam się za dokańczanie go ;) )

jeżeli nie masz natchnienia to polecam wymyślanie historii przed snem, leżysz, leżysz marzysz i nagle o to mogłoby być w moim opowiadaniu : *


http://24.media.tumblr.com/tumblr_m86waqFYRC1rcidgso1_500.gif

Offline

 

#12 13-11-12 23:24:38

 Alisun

Administrator

Zarejestrowany: 21-07-12
Posty: 1003
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan/Damon
Ulubiona część: wszystkie

Re: Eachtraí Éire

Heh, najgorsze jest to, że znam swoją fabułę, ale nie mam bladego pojęcia jak zacząć - wszystko dalej mam idealnie (no, może prawie xd) poukładane, a początek ni wte ni wewte nie chcę mnie natchnąć xd

Minjami napisał:

kiedyś pomysł przywędruje sam jak przeczytasz dobra książkę, lub będziesz się okropnie nudzić XD

gdy okropnie się nudzę to przychodzi pomysł... ale na dalszą część, nigdy na początek. :( A książek czytałam na razie mało, więc może tu jest jakaś szansa :)

Minjami napisał:

jeżeli nie masz natchnienia to polecam wymyślanie historii przed snem, leżysz, leżysz marzysz i nagle o to mogłoby być w moim opowiadaniu : *

Przed snem to prędzej mi przychodzą myśli samobójcze, pomysły na zemstę albo jak się wyżyć xd lub... na dalszą część opowiadania :| tak jak w pierwszym przypadku, który wymieniłam powyżej :/


"-Chciałem być odważny, tak jak ty...
-Jestem odważny, kiedy trzeba, odwaga to nie jest narażanie się bez potrzeby
-Ale ty się nie boisz niczego!  -Dziś się bałem...   -Dziś?
-Tak, bałem się, że cię stracę" ~Lion King

Offline

 

#13 14-11-12 09:59:22

 Minjami

Anamika

44324206
Skąd: Ostóda :D
Zarejestrowany: 28-10-12
Posty: 700
Punktów :   
Ulubiona postać: nwm wszystkie kocham 
Ulubiona część: 1,2,3 :P
WWW

Re: Eachtraí Éire

hmn  to może zacznij od tego co już masz ?? najwyżej w późniejszych rozdziałach dodasz to co powinno być w początku :D


http://24.media.tumblr.com/tumblr_m86waqFYRC1rcidgso1_500.gif

Offline

 

#14 02-07-13 18:51:51

 Deschen

Nilima

Zarejestrowany: 27-06-13
Posty: 394
Punktów :   
Ulubiona postać: Sohan Kishan Rajaram <3
Ulubiona część: Klątwa tygrysa Wyprawa
Ulubiona para KT: Kishan i Kelsey

Re: Eachtraí Éire

czekam na cd :D


http://24.media.tumblr.com/3e72ee281347e05828a1721b28f05088/tumblr_mg60a1tN7c1qhu3hxo2_500.gif?width=500

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wanderers.pun.pl www.psychologia-czlowieka.pun.pl www.ogamedodatki.pun.pl www.zakonwilki.pun.pl www.liceum.pun.pl