#61 12-11-12 18:52:06

 Destiny

Założycielka

Zarejestrowany: 18-07-12
Posty: 1640
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren's my home
Ulubiona część: I i IV
Ulubiona para KT: Rensey
WWW

Re: Komentarze Tiger's Destiny

Haha, cała książka o Kells, Renie i Aniku? Myślę, że to by mogło znudzić czytelników, no bo co by tam miało być?

"Znów musiałam zająć się płaczącym Anikiem, bo Ren oczywiście nie umiał. No tak, po co indyjski książę miałby przewinąć własnego syna? On woli tylko siedzieć przed telewizorem, oglądać mecz, jeść kukurydze z mikrofalówki i pić piwsko. No, od czasu do czasu poczyta ze mną Szekspira. W co ja się w ogóle wpakowałam? Wiedziałam, że posiadanie rodziny nie będzie łatwym zadaniem, ale nie sądziłam, że a ż tak nie łatwym." xD


Znużona, przetarłam oczy i zgniotłam poduszkę pod głową. Usłyszałam cichy głos Rena, gdy nucił naszemu nowo narodzonemu synkowi w pokoju obok. Mówił do niego łagodnie w hindi i chociaż nadal nie rozumiałam tego języka, rozpoznałam słowa, którymi Ren zwracał się do naszego synka - Mera raja beta - co oznaczało "Synku, mój mały książę".

Offline

 

#62 12-11-12 19:24:03

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Komentarze Tiger's Destiny

Destiny napisał:

"Znów musiałam zająć się płaczącym Anikiem, bo Ren oczywiście nie umiał. No tak, po co indyjski książę miałby przewinąć własnego syna? On woli tylko siedzieć przed telewizorem, oglądać mecz, jeść kukurydze z mikrofalówki i pić piwsko. No, od czasu do czasu poczyta ze mną Szekspira. W co ja się w ogóle wpakowałam? Wiedziałam, że posiadanie rodziny nie będzie łatwym zadaniem, ale nie sądziłam, że a ż tak nie łatwym." xD

heheh boskie!
Niczym Al Bundy :D


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#63 15-11-12 22:01:42

 Destiny

Założycielka

Zarejestrowany: 18-07-12
Posty: 1640
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren's my home
Ulubiona część: I i IV
Ulubiona para KT: Rensey
WWW

Re: Komentarze Tiger's Destiny

Haha, dziękuję za uznanie ;d Może zrobię fanowską wersję V części... xD


Znużona, przetarłam oczy i zgniotłam poduszkę pod głową. Usłyszałam cichy głos Rena, gdy nucił naszemu nowo narodzonemu synkowi w pokoju obok. Mówił do niego łagodnie w hindi i chociaż nadal nie rozumiałam tego języka, rozpoznałam słowa, którymi Ren zwracał się do naszego synka - Mera raja beta - co oznaczało "Synku, mój mały książę".

Offline

 

#64 16-11-12 11:20:41

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Komentarze Tiger's Destiny

Destiny napisał:

Haha, dziękuję za uznanie ;d Może zrobię fanowską wersję V części... xD

to zawsze możesz zrobić
Ja dochodzę do wniosku, że V częśc powinna być o życiu Kishana- od momentu gdy został z Annamiką, do czasu gdy się urodził w XVII wieku.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#65 17-11-12 00:14:57

 Destiny

Założycielka

Zarejestrowany: 18-07-12
Posty: 1640
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren's my home
Ulubiona część: I i IV
Ulubiona para KT: Rensey
WWW

Re: Komentarze Tiger's Destiny

Niech będzie. Jeśli to będzie znaczyło, że między Kells i Alaganem nic się nie zmieni, jestem jak najbardziej za :p


Znużona, przetarłam oczy i zgniotłam poduszkę pod głową. Usłyszałam cichy głos Rena, gdy nucił naszemu nowo narodzonemu synkowi w pokoju obok. Mówił do niego łagodnie w hindi i chociaż nadal nie rozumiałam tego języka, rozpoznałam słowa, którymi Ren zwracał się do naszego synka - Mera raja beta - co oznaczało "Synku, mój mały książę".

Offline

 

#66 17-11-12 20:43:49

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Komentarze Tiger's Destiny

Destiny napisał:

Niech będzie. Jeśli to będzie znaczyło, że między Kells i Alaganem nic się nie zmieni, jestem jak najbardziej za :p

jakby coś się między nimi zmieniło wprowadziłoby trochę więcej akcji do książki :)


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#67 06-12-12 19:10:59

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Komentarze Tiger's Destiny

Małe krótkie pytanko, i juz mogę pisać posta pod postem (dzięki Des)

przede wszystkim- nawiązując do amuletu damona- to dokopałam się, do założeń wedyzmu- Anamika do tego nawiązywała- mówiła że pochodzi z wedyjskich Ariów.


Wedyzm to najstarsza z religii Indyjskich. Kult wedyzmu ogniskował się wokół modłów i ofiar, które składano pod gołym niebem - dary ofiarne pochodzenia zwierzęcego i roślinnego spalano bądź wrzucano do wody. Powszechna była ofiara z somy, mająca zapewniać przychylność upajanych tym halucynogennym napojem bogów. Czczone w wedyzmie siły przyrody i kosmiczny ład nie były początkowo personifikowane, stąd brak podobizn bóstw.
Pierwotny panteon tworzyli m.in.: Djaus-pitar (Ojciec Niebo) i Prythiwi (Matka Ziemia) oraz Surja (Słońce), Czandramas (Księżyc), Uszas (Jutrzenka), Waju i Wata (Wiatr), Agni (Ogień). Najważniejszmi bogami wedyzmu byli: Indra, gromowładny pan nieba, pogromcą demonów i opiekun wojowników, oraz Waruna, władca wód kosmicznych, który wraz z Mitrą czuwał nad ładem moralnym w świecie (stróże rity)

To co nas interesuje to fakt-  Ariowie budowali ołtarze z pięciu warstw cegieł, oznaczających 5 światów i pięć pór roku. Na ołtarzach rozpalano święty ogień Agni.  Na szczycie stosu drewna kładziono liść lotosu, symbol ziemi.

Mamy więc amulet który odpowiada 5 żywiołom czczonym przez Ariów, mamy też lotos, który okazuje się herbem rodowym domu Rajaram.
Pozostaje tylko kwestia chronologii zdarzeń.



i jeszcze jedno- co się stało z jajem Feniksa, które Kishan dostał z przykazaniem, że ma o nie dbać???


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#68 09-05-13 16:58:02

 Khandi

Zagubiony w dżungli

Skąd: Idris
Zarejestrowany: 30-04-13
Posty: 190
Punktów :   
Ulubiona postać: Dhiren, Kishan, smoki, Phet ;3
Ulubiona część: Wyprawa oraz Przeznaczenie
Ulubiona para KT: Kellsren

Re: Komentarze Tiger's Destiny

Kocham tę książkę,dziś sobie ją kupiłam :3


-To, że czasem potrzebujemy pomocy, nie znaczy, że jesteśmy słabi.
– Klątwa Tygrysa na zawsze w moim serduszku ♡

Offline

 

#69 14-05-13 19:56:45

 Kelsey2002

Nowy

Zarejestrowany: 13-04-13
Posty: 7
Punktów :   
Ulubiona postać: Kelsey
Ulubiona część: IV
Ulubiona para KT: Kelsey i Ren

Re: Komentarze Tiger's Destiny

Ja nie lubię Durgi i nie obchodzi mnie to że jest boginią !!! Zato Rena i kElsey (razem) uwielbiam !!!


Zeżarłeś ... wszystkie ... moje ... ciastka !!!

Offline

 

#70 25-05-13 20:07:52

 alice_225

Poszukujący pracy

Zarejestrowany: 05-10-12
Posty: 34
Punktów :   

Re: Komentarze Tiger's Destiny

Jestem po lekturze 4 części, i jestem zachwycona! Wyjątkowo wciągająca, niesamowita. Niemal nieprzewidywalna. Trzy momenty które zapamiętałam najbardziej: Śmierć Pana Kadama (Ryczałam jak bóbr), Śmierć Rena (Nie zmyłam makijażu, a przy książce cały mi spłynął i wyglądałam jak potwór, a potem się wkurzyłam jak Ren cudownie ożył xD) i zostawienie Kishana w przeszłości (Znowu ryczałam jak głupia ._.) Pytanie tylko, o czym będzie Tiger's Dream. Bo przecież wszystkie najważniejsze wątki zostały rozwiązane...

Offline

 

#71 26-05-13 19:21:03

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Komentarze Tiger's Destiny

Ha!
A ja mam dowód na to,że Durga miała dostać białego tygrysa jako wierzchowca :P

http://i42.tinypic.com/20uqqua.jpg


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#72 27-05-13 07:12:28

 judryk2003

Król Rajaram

Skąd: Chociwel
Zarejestrowany: 22-04-13
Posty: 412
Punktów :   
Ulubiona postać: Dhiren <3
Ulubiona część: Wszystkie :)
Ulubiona para KT: Ren & Kells

Re: Komentarze Tiger's Destiny

lutka ludzi dołujesz...

Według mnie ten obrazek bardziej pasuje:
http://4.bp.blogspot.com/-ApShcTFTMso/U … Ren-38.jpg


http://3.bp.blogspot.com/-Ct4w9RzEWug/UXLcBVsb27I/AAAAAAAAAVU/4vB0EcXOS64/s320/REN.gif
„Serce oddane ukochanej osobie pokona każdą przeszkodę, radźkumari. Uwierz w to, a ja dopilnuję, żebyś była bezpieczna.”
Klątwa Tygrysa: Przeznaczenie, str. 321

Offline

 

#73 27-05-13 12:16:45

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Komentarze Tiger's Destiny

szczerą prawdę pokazuję :)
Prawdziwny, oryginalny obrazek hinduskiej bogini przedstawiam a nie graficzną przeróbkę :P- z czarnym tygrysem nie zrobiono żadnego :)


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#74 27-05-13 14:35:46

 judryk2003

Król Rajaram

Skąd: Chociwel
Zarejestrowany: 22-04-13
Posty: 412
Punktów :   
Ulubiona postać: Dhiren <3
Ulubiona część: Wszystkie :)
Ulubiona para KT: Ren & Kells

Re: Komentarze Tiger's Destiny

Wiem :)

Ale nie mogłam się powstrzymać :)


http://3.bp.blogspot.com/-Ct4w9RzEWug/UXLcBVsb27I/AAAAAAAAAVU/4vB0EcXOS64/s320/REN.gif
„Serce oddane ukochanej osobie pokona każdą przeszkodę, radźkumari. Uwierz w to, a ja dopilnuję, żebyś była bezpieczna.”
Klątwa Tygrysa: Przeznaczenie, str. 321

Offline

 

#75 27-05-13 16:48:35

BlueMoon

Zwiedzający

Zarejestrowany: 20-05-13
Posty: 16
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren, Kelsey i Phet :)
Ulubiona część: Wszystkie!
Ulubiona para KT: Kelsey i Ren

Re: Komentarze Tiger's Destiny

Przeczytałam Przeznaczenie i muszę przyznać, że wylałam przy książce chyba wiadro łez (a może i więcej). Ale zakończenie było cudowne!  :ohyeah:


,,Ren był wszechogarniającym, łapczywym płomieniem, a Kishan... przypominał raczej  grzejnik.'' Klątwa tygrysa: Wyprawa,rozdział 22, str. 375

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.klubymotocyklowe.pun.pl www.na-bs.pun.pl www.bluznierca.pun.pl www.zlobek46.pun.pl www.sterta.pun.pl