#1 18-11-12 16:39:37

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Lokesh

Lokesha poznajemy już w prologu cz.I serii, jednak najwięcej o nim samym dowiadujemy się z cz.IV.

Samo imię Lokesh- oznacza- Pana świata, i musimy przyznać, że zdecydowanie i konsekwentnie do tego dążył.

Lohesh urodził się ok 250 r.n.e jako syn cesarza Trzech Królestw, ale syn z nieprawego łoża- jego matka była indyjska niewolnicą. Dlatego też, gdy tylko urodził sie jego brat Lokesh utracił prawo do objęcia władzy po śmierci swojego ojca jednak dla niego największą stratą był fakt, że wraz  tronem z jego zasięgu zniknął także kawałek amuletu damona, będącego w rodzinie jego ojca. Uknuł więc plan, w wyniku którego najpierw zabił młodszego brata,gdy ten miał 7 lat, a następnie  swojego ojca. Objął w swoje panowanie i amulet i cesarstwo. Był okrutnym władcą, ale jego władza trwała krótko- państwo uwikłane było w liczne wojny, wkrótce jego armia rozpierzchła się, a Lokesh musiał uciekać. Już wtedy ogarnięty był rządzą zebrania wszystkich części amuletu i poznania czarnej magii.  Wkrótce udało mu się poznać jej tajniki, dzięki czemu mógł przedłużać swoje życie, lub odmładzać się wtedy gdy będzie tego chciał.

Historię zdobycia kolejnych fragmentów poznajemy z wizji, jakich doznaje Kelsey, na różnych etapach podróży:

Z pierwszej jej wizji dowiadujemy się, w jaki sposób Lokesh dowiedział się o kolejnych fragmentach- torturował mnicha, usiłując z niego wydostać historię wielkiej bitwy, w wyniku której król  każdej z walczących armii otrzymał od bogini fragment amuletu.
W drugiej wizji  Lohe0sh usłyszał o właściwościach amuletu, który trafił w ręce Seleukosa. w dalszej cześci tej samej wizji można zobaczyć jak Lokesh  zabija starego Seleukosa i odbiera mu amulet odpowiedzialny za ziemie.


Ostatnie dwa fragmenty amuletu Lokesh zlokalizował w królestwie Mudźulain, w Indiach. Ich właścicielami był Rajaram i jego żona Deschen. Nigdy jednak nie zakładali ich publicznie. Mimo wielu prób, Lokesh nie zdołał dostać się do królewskiego pałacu, a z czasem zapragnął zdobyć nie tylko części amuletu, ale i samą Deschen. Ozenił się jednak z córką bogatego kupca, przepiekną kobietą Yuvakshi, która miała fiołkowe oczy. urodziła Lokeshowi córkę, o oczach identycznych jak jej, jednak ten ze złości, że to nie syn udusił żonę po porodzie. Od tamtej pory sam wychowywał twardo córkę czyniąc z niej swoją marionetkę. Gdy jego córka miała 16 lat, Lokesh zabił władcę sąsiedniego królestwa. Poczatkowo próbował osłabić państwo Mudźulain przez infiltrację, jednak dopiero kontakty dyplomatyczne pozwoliły mu nawiązać wspólpracę z Rajaramem. Zostały ogłoszone zaręczyny Dhirena z yesubai, córką Lokesha. czarnoksięznik zostawił córkę w pałacu Rajaram, donosiła mu ona nt amuletów  królewskich. Szybko okazało sie, że Diren jest bardzo trudny do kierowania, jednak mlodszy z braci, Kishan zakochał się w Yesubai i zapragnał jej na swoją żonę. Omamiony obietnicą małżeństwa z Yesubai, w zamian za fragment amuletu Rena Kishan zdecydował się wydac brata. Kiedy jednak okazało sie, że Lokesh oszukał obu braci, i groził ich ojcu, Bracia sie sprzeciwili. wówczas zadziałała Klątwa amuletu, która uratowała im życie, zamieniając braci w tygrysy.



(resztę uzupelnie jak sprawdzę jeszcze raz IV cześć, bo jedna z wizji mi gdzies umkneła z pamieci)


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#2 21-02-13 13:54:01

 The Temari

Fanindra

Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 19-02-13
Posty: 276
Punktów :   
Ulubiona postać: Dhiren
Ulubiona część: Klątwa Tygrysa - Przeznaczenie
Ulubiona para KT: Ren i Kelsey

Re: Lokesh

Superowy opis, szczerze nie wiedziałam że Lokesh udusił swoją żonę. Zresztą ja jeszcze wielu rzeczy nie wiem ;p


http://img406.imageshack.us/img406/7620/temari2sp7xv2.gif

Offline

 

#3 28-05-13 19:26:38

BlueMoon

Zwiedzający

Zarejestrowany: 20-05-13
Posty: 16
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren, Kelsey i Phet :)
Ulubiona część: Wszystkie!
Ulubiona para KT: Kelsey i Ren

Re: Lokesh

Lokesh jest obrzydliwy! Szczególnie jak ,,całował'' Kelsey. Blee...


,,Ren był wszechogarniającym, łapczywym płomieniem, a Kishan... przypominał raczej  grzejnik.'' Klątwa tygrysa: Wyprawa,rozdział 22, str. 375

Offline

 

#4 28-06-13 23:14:03

 Deschen

Nilima

Zarejestrowany: 27-06-13
Posty: 394
Punktów :   
Ulubiona postać: Sohan Kishan Rajaram <3
Ulubiona część: Klątwa tygrysa Wyprawa
Ulubiona para KT: Kishan i Kelsey

Re: Lokesh

a ja przez chwilę zastanawiałam się co by było gdyby Ren i Kiszka nie zdążyli i Kelss wzięła by z Lokeshem Slub i mieli by dziecko... :omfg: wiem żę to dziwne ale przez chwilę nawet chciałam żeby tak potoczyły się ich losy w książce :/ lecz potem zmieniłam zdanie :D


http://24.media.tumblr.com/3e72ee281347e05828a1721b28f05088/tumblr_mg60a1tN7c1qhu3hxo2_500.gif?width=500

Offline

 

#5 29-06-13 11:32:15

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Lokesh

BlueMoon napisał:

Lokesh jest obrzydliwy! Szczególnie jak ,,całował'' Kelsey. Blee...

na upartego, to trudno go tak określić, skoro wiemy, że w IV części się już odmłodził, i sama Kelsey uważała że jest przystojny.
Poza tym, skądś tą urodę Yesubai musiała dziedziczyć- nie wszystko dostała po matce.

Ostatnio edytowany przez lutka (29-06-13 11:33:13)


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cs-armagedon.pun.pl www.kmboss18.pun.pl www.samotneserca.pun.pl www.sga.pun.pl www.dirt-bike.pun.pl