#1 20-01-13 17:23:57

 Minjami

Anamika

44324206
Skąd: Ostóda :D
Zarejestrowany: 28-10-12
Posty: 700
Punktów :   
Ulubiona postać: nwm wszystkie kocham 
Ulubiona część: 1,2,3 :P
WWW

Saga o Ludziach Lodu

Saga o Ludziach Lodu – seria książek składająca się z 47 części, autorstwa Margit Sandemo – współczesnej pisarki norweskiej
Akcja obejmuje okres od XVI do XX wieku i toczy się przeważnie w krajach skandynawskich: Norwegii, Szwecji i Danii. Opowiada o dziejach rodu Ludzi Lodu, którego przodek, Tengel Zły, aby otrzymać nieśmiertelność, zawarł pakt z diabłem. W ramach umowy przynajmniej jedna osoba w każdym pokoleniu rodziła się "dotkniętą" i musiała służyć złu. W XVI wieku przyszedł na świat jeden z dotkniętych, Tengel, który podjął starania zniszczenia przekleństwa, dlatego został nazwany Dobrym.
Ludzie Lodu byli oskarżani o czary, dlatego niechętnie przyjmowano ich w społeczeństwie. Członkowie rodu potrafili okazywać sobie nawzajem i otaczającym ich ludziom ciepło i miłość. Obdarzeni byli empatią do skrzywdzonych przez życie ludzi i zwierząt. Członkowie rodu potrafili także nawiązywać kontakty z istotami nadprzyrodzonymi. Saga o Ludziach Lodu zawiera także wątki mistyczne, romantyczne, humorystyczne.
Saga o Ludziach Lodu zaliczana jest do literatury fantastycznej, zawiera także elementy takich gatunków, jak:romans i horror. Akcji towarzyszy barwne tło historyczne, nie zawsze zgodne z prawdą i często ustępujące miejsce literackiej fikcji.
Saga o Ludziach Lodu wydawana była w Danii, Norwegii, Finlandii, Niemczech, Polsce, Szwecji, na Węgrzech oraz Islandii. Istnieje również nieoficjalne tłumaczenie na język rosyjski.

Tomy Sagi o Ludziach Lodu
Zauroczenie (Trollbundet)
Polowanie na czarownice (Heksejakten)
Otchłań (Avgrunnen)
Tęsknota (Lengsel)
Grzech śmiertelny (Dødssynden)
Dziedzictwo zła (Den onde arven)
Zamek duchów (Spøkelses-slottet)
Córka hycla (Bøddelens datter)
Samotny (Den ensomme)
Zimowa zawierucha (Vinterstorm)
Zemsta (Blodhevn)
Gorączka (Feber i blodet)
Ślady Szatana (Satans fotspor)
Ostatni rycerz (Den siste ridder)
Wiatr od Wschodu (Vinden fra øst)
Kwiat wisielców (Galgeblomsten)
Ogród śmierci (Dødens have)
Dom upiorów (Bak fasaden)
Zęby smoka (Dragens tenner)
Skrzydła kruka (Ravnens vinger)
Diabelski Jar (Djevlekløften)
Demon i panna (Demonen og jomfruen)
Wiosenna ofiara (Våroffer)
Martwe wrzosy (I jordens dyp)
Anioł o czarnych skrzydłach (Engel med svarte vinger)
Dom w Eldafjord (Huset i Eldafjord)
Skandal (Skandalen)
Lód i ogień (Is og ild)
Miłość Lucyfera (Lucifers kjærlighet)
Bestia i wilki (Utysket)
Przewoźnik (Fergemannen)
Głód (Hunger)
Demon nocy (Nattens demon)
Kobieta na brzegu (Kvinnen på stranden)
Droga w ciemnościach (Vandring i mørket)
Magiczny księżyc (Trollmåne)
Miasto strachu (Skrekkens by)
Urwany ślad (Skjulte spor)
Nieme głosy (Rop av stumme røster)
Więźniowie czasu (Fanget av tiden)
Góra Demonów (Demonenes fjell)
Cisza przed burzą (Stille før stormen)
Odrobina czułości (Et streif av ømhet)
Fatalny dzień (Den onde dagen)
Książę Czarnych Sal (Legenden om Marco)
Woda Zła (Det svarte vannet)
Czy jesteśmy tutaj sami? (Er det noen der ute?)



nie będę szukać zdjęć bo trochę mi to zajmie ;)


chciałam się dowiedzieć czy ktoś to czytał, jeżeli tak to proszę o recenzję ;)  chciałabym wiedzieć czy się za to zabierać czy raczej se odpuścić :D


http://24.media.tumblr.com/tumblr_m86waqFYRC1rcidgso1_500.gif

Offline

 

#2 20-01-13 18:03:42

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Saga o Ludziach Lodu

Minjami napisał:

Saga o Ludziach Lodu zaliczana jest do literatury fantastycznej, zawiera także elementy takich gatunków, jak:romans i horror. Akcji towarzyszy barwne tło historyczne, nie zawsze zgodne z prawdą i często ustępujące miejsce literackiej fikcji.

chciałam się dowiedzieć czy ktoś to czytał, jeżeli tak to proszę o recenzję ;)  chciałabym wiedzieć czy się za to zabierać czy raczej se odpuścić :D

hehe, ja bym dodała także watki erotyczne ponieważ Saga o Ludziach Lodu kipi erotyką.
Ja czytałam. Jak zaczniesz pierwszą część, po 2 godzinach ją skończysz i sięgniesz po następną. Nawet sie nie obejrzysz, i dojdziesz do 47 części i zadasz sobie pytanie, dlaczego to musiało się tak skończyć????

Niektórzy bohaterowie fascynują, inni denerwują, z jednymi płaczesz...

Polecam też sagę o Czarnoksiężniku- wciąga podobnie jak Ludzie Lodu, ale jest mniej erotyczna.
A bohaterowie z Czarnoksiężnika i Ludzie Lodu spotykają się razem w Królewstwie Światła. Tym sposobem masz jakies 80 książek do przeczytania.
Ale warto.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#3 20-01-13 18:25:42

 Minjami

Anamika

44324206
Skąd: Ostóda :D
Zarejestrowany: 28-10-12
Posty: 700
Punktów :   
Ulubiona postać: nwm wszystkie kocham 
Ulubiona część: 1,2,3 :P
WWW

Re: Saga o Ludziach Lodu

no skoro mówisz że warto to już ustawiam je w kolejce ;)


http://24.media.tumblr.com/tumblr_m86waqFYRC1rcidgso1_500.gif

Offline

 

#4 20-01-13 18:30:07

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Saga o Ludziach Lodu

Minjami napisał:

no skoro mówisz że warto to już ustawiam je w kolejce ;)

Nie zmienią Twojego życia, ale przyjemnie się je czyta :)


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#5 21-01-13 22:12:57

 Tigra

Zagubiony w dżungli

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 30-10-12
Posty: 197
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren
Ulubiona część: czekam
Ulubiona para KT: Ren&Kelsey

Re: Saga o Ludziach Lodu

Tak jak wspomniałam w komentarzu w wątku "Szeptem" tylko do 2cz. i dalej się poddałam. Sol jest denerwująca. Pierwsza część była super.

Offline

 

#6 21-01-13 22:31:58

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Saga o Ludziach Lodu

Tigra napisał:

Tak jak wspomniałam w komentarzu w wątku "Szeptem" tylko do 2cz. i dalej się poddałam. Sol jest denerwująca. Pierwsza część była super.

Postaci Ludzi Lodu nie ciągną się przez wszystkie części sagi. Sol w III tomie jest fantastyczna ale niestety umiera...


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#7 22-01-13 13:15:24

 Tigra

Zagubiony w dżungli

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 30-10-12
Posty: 197
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren
Ulubiona część: czekam
Ulubiona para KT: Ren&Kelsey

Re: Saga o Ludziach Lodu

Niestety moje zdanie o niej nie jest miłe. Przez jej pociąg do magi może zesłać nieszczęście na swoją rodzinę, a to doprowadza mnie do białej gorączki.

Offline

 

#8 22-01-13 15:53:26

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Saga o Ludziach Lodu

Czytałaś I część, więc powinnaś wiedzieć, że w ich rodzie byli dziedzicznie obciążeni magicznymi zdolnościami. Musiałaś się bardzo szybko poddać przy czytaniu tej książki, ponieważ widocznie nie zapamiętałaś, że to własnie ta magia Sol uratowała życie Silje podczas kolejnego porodu, a potem całą rodzinę przed nieprzyjaznemu wysłannikowi kościoła. czytając I część, powinnaś tez pamiętać jaki był wcześniej Tengel. Nie dałaś szans naprawdę świetnej postaci :)


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#9 22-01-13 21:05:05

 Destiny

Założycielka

Zarejestrowany: 18-07-12
Posty: 1640
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren's my home
Ulubiona część: I i IV
Ulubiona para KT: Rensey
WWW

Re: Saga o Ludziach Lodu

Cóż, przeczytałabym, ale niestety nienawidzę książek, które mają tyle części. Jeśli jest saga, która ma więcej niż 4 książki (wyłączając z tego serię "Harry Potter" i "Rasa Środka Nocy"), to już nawet nie biorę się za czytanie ;<


Znużona, przetarłam oczy i zgniotłam poduszkę pod głową. Usłyszałam cichy głos Rena, gdy nucił naszemu nowo narodzonemu synkowi w pokoju obok. Mówił do niego łagodnie w hindi i chociaż nadal nie rozumiałam tego języka, rozpoznałam słowa, którymi Ren zwracał się do naszego synka - Mera raja beta - co oznaczało "Synku, mój mały książę".

Offline

 

#10 22-01-13 21:46:34

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Saga o Ludziach Lodu

hehehe, ja ogólnie nie lubie sag, serii itp bo jak przeczytam pierwszą część, i skończy sie tak, że zadaję sobie pytanie, co dalej, to muszę przeczytać wszystko. Ale saga wciąga. przede wszystim to niewielkie książeczki, akcja płynie szybko,  po 2 godzinach sięgasz po następną część. Zaletą jest to, że saga rozpoczyna się w XVI wieku a kończy się w latach 60 XX wieku. Przez ten cały czas opisywane są losy całego roku a nie wciąż tych samych bohaterów. Margit Sandemo fajnie kresli swoje postacie, zwlaszcza kobiece.
Ale Ludzi Lodu przeczytałam już kilkakrtnie. Podobnie jak Sagę o Czarnoksiężniku.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#11 22-01-13 22:04:42

 Destiny

Założycielka

Zarejestrowany: 18-07-12
Posty: 1640
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren's my home
Ulubiona część: I i IV
Ulubiona para KT: Rensey
WWW

Re: Saga o Ludziach Lodu

Haha, ja w sumie też nie lubię. I właśnie zdałam sb sprawę, że serii "Rasy..." też nie bd czytać, bo w następnych częściach nie ma Lucana. To by była droga przez mękę :o


Znużona, przetarłam oczy i zgniotłam poduszkę pod głową. Usłyszałam cichy głos Rena, gdy nucił naszemu nowo narodzonemu synkowi w pokoju obok. Mówił do niego łagodnie w hindi i chociaż nadal nie rozumiałam tego języka, rozpoznałam słowa, którymi Ren zwracał się do naszego synka - Mera raja beta - co oznaczało "Synku, mój mały książę".

Offline

 

#12 22-01-13 22:14:09

 Minjami

Anamika

44324206
Skąd: Ostóda :D
Zarejestrowany: 28-10-12
Posty: 700
Punktów :   
Ulubiona postać: nwm wszystkie kocham 
Ulubiona część: 1,2,3 :P
WWW

Re: Saga o Ludziach Lodu

a ja lubie sagi :D (i kocham grube książki :D) nawet jak saga ma 47 części to mnie bezpośrednio nie odrzuca :D


http://24.media.tumblr.com/tumblr_m86waqFYRC1rcidgso1_500.gif

Offline

 

#13 25-01-13 14:33:34

 Zuzik432

Bileciarz

Zarejestrowany: 03-11-12
Posty: 95
Punktów :   
Ulubiona postać: wszystkie
Ulubiona część: 3
Ulubiona para KT: Ren-Kelsey

Re: Saga o Ludziach Lodu

No nieźle wiem już na co mogę wydać moją kasę!! XD


– Kells… proszę. – Pocałował mnie w skroń, potem w czoło i w policzek, a pomiędzy
pocałunkami błagał cicho: – Proszę… Proszę… Proszę… Powiedz, że ze mną zostaniesz. – Jego
wargi delikatnie otarły się o moje. – Potrzebuję cię – powiedział, a potem z całej siły przycisnął
usta do moich ust.

Offline

 

#14 26-01-13 14:18:41

 Tigra

Zagubiony w dżungli

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 30-10-12
Posty: 197
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren
Ulubiona część: czekam
Ulubiona para KT: Ren&Kelsey

Re: Saga o Ludziach Lodu

Od kilku dni poluje na 1 część. Zamierzam dać jeszcze jedną szanse tej sadze.

Offline

 

#15 26-01-13 14:38:03

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Saga o Ludziach Lodu

Tigra napisał:

Od kilku dni poluje na 1 część. Zamierzam dać jeszcze jedną szanse tej sadze.

http://allegro.pl/saga-o-ludziach-lodu- … 81159.html
ja zawsze szukam na allegro :)


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.swordclan.pun.pl www.wszystko-o-bakugan.pun.pl www.anonymouse.pun.pl www.ospkm.pun.pl www.plockieschronisko.pun.pl