#16 27-01-13 00:23:24

 JestemJajkiem

Dmuchający balony

Skąd: Kielcownia
Zarejestrowany: 07-10-12
Posty: 77
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: Klątwa tygrysa II
Ulubiona para KT: Kelsey & Lokesh

Re: Religia

Nie nazywam innych wyznań sektami.
Rozumiem, że niektórym jest bliższa inna religia, ale wykorzystywania niektórych "wyznań" nie rozumiem. Nie popieram i unikam.
Po prostu widzę, co się dzieje, bazuję na opiniach innych, na ich przypadkach, ale jak ognia unikam sama kontaktu.
I dobrze. Jezus jest mi bliższy i wolę, żeby tak zostało. Bo wątpię, czy ludzie z jakiejś "organizacji" pomogliby w trudnych chwilach.
Doświadczam pomocy od innych chrześcijan, a z wyznawcami innych religii się nie zetknęłam osobiście. No, prawie.
A ksiądz pomaga, nie traktuję go jako jakiegoś wszystkowiedzącego, tylko On wie.
No i skąd wiesz, że opieram się tylko na Internecie? :) Napisałam to tu, na forum, bo z tego co widzę można popisać na takie tematy i poznać opinie innych.

Offline

 

#17 27-01-13 00:29:45

 Mailin

Zagubiony w dżungli

Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 11-10-12
Posty: 184
Punktów :   
Ulubiona postać: Alagan Dhiren
Ulubiona część: pierwsza
Ulubiona para KT: Kelsey i Ren

Re: Religia

Dobrze że napisałaś o wierze to bardzo rozciągły temat :)  i uwarzam że od innych sporo można sie nowego nauczyć.
Ludzie wierzom w różne rzeczy. Ja wierze w Boga i to sie dla mnie liczy. I jeszcze liczy się dla mnie żeby pomagać innym tak jak kiedyś pewni ludzie mi pomogli właśnie na starcie gimnazjum :). Bez tego nie wiem co by dalej ze mną było. Może nawet popełniłabym samobójsto? Wsześniej przed startem mniałam takie myśli


Snow is falling once again. My soul is weary of this world. 
My body fails me, weakening. How long can I endure this cold?
                     I hear the Raven calling me
  Onux brother takes me home. Once more to spirit I return
                   Upon raven wings I am borne.
                                      Wolf

Offline

 

#18 27-01-13 00:32:10

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Religia

Mailin napisał:

Ale są teraz nowe przekłady po naszemu. :) Tak troche bardziej zrozumiale.

:)
Nie chodzi mi o to, że jakis przekład był niezrozumiały.
Tylko o to, że przekładny nie są wierne orginałowi.
Dopóki nie wynaleziono druku, książki były przepisywane ręcznie.
Najwięcej piśmiennych było wśród kleru-, z greki, aramejskiego i hebrajskiego biblia była tłumaczona na łacinę.
Średniowieczna łacina różniła się od tej starożytnej- gdyby przepisujący zakonnicy trzymali się zasad łaciny starożytnej, tłumaczenie i jego wierność nie byłaby problemem. A tak- każdy z tłumaczy stosował swoje udogodnienia w zapisie i tym sposobem przy tłumaczeniach trzeba sie borykać z niewyraźnym pismem, stosowaniem okreslonych znaków- jak np kropeczki, kreseczki itp które miały zastąpić końcówki deklinacyjne, dyftongi czy samogłoski- każdy z tłumaczy miał przez siebie wymyslony taki system.
Do tego dochodzi jeszcze alkoholizm i wyobraźnia uruchomiona przez ten alkohol- księgi przechowywane były w nieogrzewanych wieżach, by nie zostały spalone przez przypadek, zakonnicy rozgrzewali sie więc przy pomocy wina.  I właśnie przez to wychodzą różne kwiatki w tłumaczeniu.
Najprostszy przykład- słowo Caritas- dla kościoła i łaciny starożytnej słowo oznacza miłosierdzie, dla starożytnych Rzymian- znaczyło drożyznę.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#19 27-01-13 00:33:55

 JestemJajkiem

Dmuchający balony

Skąd: Kielcownia
Zarejestrowany: 07-10-12
Posty: 77
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: Klątwa tygrysa II
Ulubiona para KT: Kelsey & Lokesh

Re: Religia

Huhuu, ja się boję śmierci, bo moja siostra od religii i biologii - dwóch mnie uczy przedmiotów - bardzo dosadnie stwierdza różne fakty.
Na przykład: Zabijesz się, idziesz do piekła. I takie różne. Kawa na ławę, a ja w to wierzę, bo czemu by nie :D
No i impas. Utkwiłam. DLatego chcę jechać na START, ale jadę też ze szkoły do Londynu - z Kells, będziemy mieszkać u jakiejś brytyjskiej rodziny :3 No i nie będę mieć kasy chyba -.-
Ale poznawanie przeżyć innych ludzi się przydaje :D

Offline

 

#20 27-01-13 00:43:01

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Religia

JestemJajkiem napisał:

Huhuu, ja się boję śmierci, bo moja siostra od religii i biologii - dwóch mnie uczy przedmiotów - bardzo dosadnie stwierdza różne fakty.
Na przykład: Zabijesz się, idziesz do piekła. I takie różne. Kawa na ławę, a ja w to wierzę, bo czemu by nie :D

80% chodzących do kościoła właśnie tak rozumuje- na pytanie, czemu ida do kościoła odpowiadają bo tak trzeba. Moja własna babcia, była tak oburzona faktem, że nie chodzę do kościoła, że nazwała mnie ateistką. A do ateisty mi daleko :P


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#21 27-01-13 16:08:16

 Miya

Bileciarz

Skąd: Gdzieś nad morzem :3
Zarejestrowany: 25-01-13
Posty: 85
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II "Wyzwanie"

Re: Religia

Ja powiem krótko- jestem wierząca-niepraktykująca. Bardzo mnie denerwuje, że Kościół się miesza się w politykę... Poza tym, przytaczając ostatnie wydarzenia... Czy w Biblii jest cokolwiek na temat par homoseksualnych? Nie. No właśnie. -.-


http://25.media.tumblr.com/tumblr_md732gBndd1qm7ctho1_400.gif

Offline

 

#22 27-01-13 17:35:49

 JestemJajkiem

Dmuchający balony

Skąd: Kielcownia
Zarejestrowany: 07-10-12
Posty: 77
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: Klątwa tygrysa II
Ulubiona para KT: Kelsey & Lokesh

Re: Religia

Bo kobieta została stworzona do rodzenia dzieci, a facet do ich robienia i pracowania. I tak dziwnie by było zmieniać naturę.
Dużo rzeczy jeszcze nie rozumiem, ale mam tylko 14 lat.
Jak można być niepraktykującym? o.O Ja tak nie umiem, umiem tylko się nawracać i tak w kółko i w kółko i to mnie wkurza, ale moja cnota na ten rok: cierpliwość.
A więc wszystko przyjdzie z czasem. Trzeba tylko być cierpliwym i trwać.

Bardzo mnie denerwuje, że Kościół się miesza się w politykę...

Ja bym napisała, że kościół, a nie Kościół :) Bo jest wielka różnica. Duchowni i inni, którzy, szczerze mówiąc, oczekują rozgłosu i innych takich.
Ale Kościół jest ponadczasowy i taki sam :)

Offline

 

#23 27-01-13 18:19:07

 Miya

Bileciarz

Skąd: Gdzieś nad morzem :3
Zarejestrowany: 25-01-13
Posty: 85
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II "Wyzwanie"

Re: Religia

JestemJajkiem napisał:

Bo kobieta została stworzona do rodzenia dzieci, a facet do ich robienia i pracowania. I tak dziwnie by było zmieniać naturę.
Dużo rzeczy jeszcze nie rozumiem, ale mam tylko 14 lat.

Szufla, (jeszcze przez 3 tygodnie) też mam 14 lat. I w sumie po części masz rację, co do roli kobiety i mężczyzny, ale nie zmienia to faktu, że małżeństwo nie daje ci gwarancji że będziesz mieć dzieci. Dużo małżeństw też dzieci po prostu nie chce, a związek legalizują z przyczyn podatkowych itd. ;)  ( btw. przynajmniej kultura obowiązuje, bo już zostałam zszargana za moja postawę, a tu jest tak miło xD)

JestemJajkiem napisał:

Jak można być niepraktykującym? o.O

Jak widać można :D Ja po prostu nie czuję wewnętrznej potrzeby chodzenia do kościoła, przyjmowania Komunii co niedzielę itd. Ale modlić się modlę.

JestemJajkiem napisał:

Bardzo mnie denerwuje, że Kościół się miesza się w politykę...

Ja bym napisała, że kościół, a nie Kościół :) Bo jest wielka różnica. Duchowni i inni, którzy, szczerze mówiąc, oczekują rozgłosu i innych takich.
Ale Kościół jest ponadczasowy i taki sam :)

A tak, to już mój rozkojarzony błąd, bo chciałam w sumie z małej napisać. :D Nie ogarniam samej siebie xd

Ostatnio edytowany przez Miya (27-01-13 18:23:19)


http://25.media.tumblr.com/tumblr_md732gBndd1qm7ctho1_400.gif

Offline

 

#24 27-01-13 18:20:44

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Religia

JestemJajkiem napisał:

Bo kobieta została stworzona do rodzenia dzieci, a facet do ich robienia i pracowania. I tak dziwnie by było zmieniać naturę.

Cóż za okropna bzdura.


Jak można być niepraktykującym? o.O Ja tak nie umiem, umiem tylko się nawracać i tak w kółko i w kółko i to mnie wkurza, ale moja cnota na ten rok: cierpliwość.
A więc wszystko przyjdzie z czasem. Trzeba tylko być cierpliwym i trwać.

Można. Przez 3 wieki chrześcijaństwo było przede wszystkim było sprawą indywidualną, i właściwie wiarą niewolników. Dopiero Konstantyn Wielki pozwolił na rozwój chrześcijaństwa i pierwszego kościoła.

Ale Kościół jest ponadczasowy i taki sam

i własnie prawdziwy chrześcijanin powinien powiedziec tak o Bogu a nie kościele.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#25 27-01-13 20:29:17

 Minjami

Anamika

44324206
Skąd: Ostóda :D
Zarejestrowany: 28-10-12
Posty: 700
Punktów :   
Ulubiona postać: nwm wszystkie kocham 
Ulubiona część: 1,2,3 :P
WWW

Re: Religia

moja koleżanka jest wierzącą niepraktykującą, nie czuje potrzeby chodzenia do kościoła więc ni chodzi ale wieży w Boga ;)
ja np wierzę i to bardzo nie raz mi pomógł, lub jak miałam jakiś problem i w czasie modlitwy "rozmawiałam" z Bogiem przyszedł mi do głowy pomysł jak go rozwiązać i uważam to za Jego sugestię .  Mailin podoba mi się twoja wiara :D   ale ja jestem Chrześcijanką i tego sie trzymam ;)
a co do wszelkich wielu religii to są po prostu różne sposoby wyznawania tego samego Boga więc wszystkie są prawidłowe(ja tak sadzę) ;)

Ostatnio edytowany przez Minjami (27-01-13 20:30:20)


http://24.media.tumblr.com/tumblr_m86waqFYRC1rcidgso1_500.gif

Offline

 

#26 27-01-13 21:42:21

 JestemJajkiem

Dmuchający balony

Skąd: Kielcownia
Zarejestrowany: 07-10-12
Posty: 77
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: Klątwa tygrysa II
Ulubiona para KT: Kelsey & Lokesh

Re: Religia

lutka napisał:

JestemJajkiem napisał:

Bo kobieta została stworzona do rodzenia dzieci, a facet do ich robienia i pracowania. I tak dziwnie by było zmieniać naturę.

Cóż za okropna bzdura.

Czemu? :)

lutka napisał:

Jak można być niepraktykującym? o.O Ja tak nie umiem, umiem tylko się nawracać i tak w kółko i w kółko i to mnie wkurza, ale moja cnota na ten rok: cierpliwość.
A więc wszystko przyjdzie z czasem. Trzeba tylko być cierpliwym i trwać.

Można. Przez 3 wieki chrześcijaństwo było przede wszystkim było sprawą indywidualną, i właściwie wiarą niewolników. Dopiero Konstantyn Wielki pozwolił na rozwój chrześcijaństwa i pierwszego kościoła.

Nom, ale do kościoła weszły masy, bo "jak fajnie, wreszcie można, zobaczymy co to". Promuję Drogę Neokatechumenalną - coś jak w pierwszych piwnicznych początkach Kościoła. Z tą różnicą, że wtedy był Katechhumenat, czyli ludzie nie byli ochrzczeni i przechodzili długą drogę, a tutaj dążymy do stania się godnym chrztu.

lutka napisał:

Ale Kościół jest ponadczasowy i taki sam

i własnie prawdziwy chrześcijanin powinien powiedziec tak o Bogu a nie kościele.

p
Czy ja wykluczam Boga? Kościół to Oblubienica Chrystusa, jest z Jego miłości, więc jest Jego częścią. Tutaj chyba kompletnie się nie zrozumiałyśmy :D

PS To mów debiut z tymi quote itd. :D Wolę html :P

Offline

 

#27 27-01-13 21:44:55

 Zuzik432

Bileciarz

Zarejestrowany: 03-11-12
Posty: 95
Punktów :   
Ulubiona postać: wszystkie
Ulubiona część: 3
Ulubiona para KT: Ren-Kelsey

Re: Religia

Ja walne prosto z mostu jestem nie wierząca, ale muszę chodzić w szkole na religie bo nie mamy etyki grr...


– Kells… proszę. – Pocałował mnie w skroń, potem w czoło i w policzek, a pomiędzy
pocałunkami błagał cicho: – Proszę… Proszę… Proszę… Powiedz, że ze mną zostaniesz. – Jego
wargi delikatnie otarły się o moje. – Potrzebuję cię – powiedział, a potem z całej siły przycisnął
usta do moich ust.

Offline

 

#28 27-01-13 22:08:01

 Minjami

Anamika

44324206
Skąd: Ostóda :D
Zarejestrowany: 28-10-12
Posty: 700
Punktów :   
Ulubiona postać: nwm wszystkie kocham 
Ulubiona część: 1,2,3 :P
WWW

Re: Religia

Zuzik432 napisał:

Ja walne prosto z mostu jestem nie wierząca, ale muszę chodzić w szkole na religie bo nie mamy etyki grr...

a nie możesz sie wypisać z religii ??    powinniście mieć taką opcję że rodzice mogą wypisać swoje dziecko z religii u mnie w klasie tak sie dwie osoby wypisały  :D


http://24.media.tumblr.com/tumblr_m86waqFYRC1rcidgso1_500.gif

Offline

 

#29 27-01-13 22:14:36

 JestemJajkiem

Dmuchający balony

Skąd: Kielcownia
Zarejestrowany: 07-10-12
Posty: 77
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: Klątwa tygrysa II
Ulubiona para KT: Kelsey & Lokesh

Re: Religia

Ale spoko :D
W innych szkołach to religia jest przedmiotem, na którym można robić wszystko :D A ja tak nie mam, bo chodzę do katola (pochwalę się, a bo co :D - Nazaret Kielce).
No i tam trzeba uważać, nawet sobie nie wyobrażam gadania na religii xD Dobra, raz się kłóciłam z przyjaciółką i mi s. kazała się przesiąść -.-

No i na religii dawniej były jazdy, dzieci z kopytami zamiast stóp itd.

Offline

 

#30 27-01-13 22:19:47

 Minjami

Anamika

44324206
Skąd: Ostóda :D
Zarejestrowany: 28-10-12
Posty: 700
Punktów :   
Ulubiona postać: nwm wszystkie kocham 
Ulubiona część: 1,2,3 :P
WWW

Re: Religia

hehehe u mnie też były masakry na religii każdy robił co chciał ale to w 1 klasie a 2 ma inny pan i on utrzymuje porządek ;) przy czym jest bardzo miły i smieszny :D

Ostatnio edytowany przez Minjami (27-01-13 22:21:50)


http://24.media.tumblr.com/tumblr_m86waqFYRC1rcidgso1_500.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.historia-magistra-vitae.pun.pl www.xlclub.pun.pl www.lukasasuke.pun.pl www.bunkerexplorers.pun.pl www.kibicebukowna.pun.pl