#1 21-03-13 19:42:35

 Destiny

Założycielka

Zarejestrowany: 18-07-12
Posty: 1640
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren's my home
Ulubiona część: I i IV
Ulubiona para KT: Rensey
WWW

Co teraz czytasz?

Zrobimy sobie taki mini kącik, w którym będziemy pisać co obecnie czytamy lub co ostatnio czytaliśmy. Może dzięki temu ktoś znajdzie jakąś dobra lekturę ;)

Ja obecnie czytam trzy książki (mam podzielną uwagę i mogę tak się bawić ;p). Pierwsza to trzecia część serii C. Gray "Wieczna Noc", ogłaszam, że to kolejna książka, która znalazła się liście moich najukochańszych (dla ciekawskich na avku mam głównych bohaterów właśnie tej serii - Biancę i Lucasa... Lucas *.*). Oprócz tego "Lalka", ale to lektura (w dodatku okropna ;/) i "Otello" Szekspira ^^ Niedługo przyjedzie jeszcze czwarta część "Księgi Wszystkich Dusz" i nie mogę się doczekać. Szkoda tylko, że to ostatnia część.


Znużona, przetarłam oczy i zgniotłam poduszkę pod głową. Usłyszałam cichy głos Rena, gdy nucił naszemu nowo narodzonemu synkowi w pokoju obok. Mówił do niego łagodnie w hindi i chociaż nadal nie rozumiałam tego języka, rozpoznałam słowa, którymi Ren zwracał się do naszego synka - Mera raja beta - co oznaczało "Synku, mój mały książę".

Offline

 

#2 21-03-13 21:29:19

 Kal-si

Król Rajaram

Skąd: Tam gdzie mój Kishan.
Zarejestrowany: 11-12-12
Posty: 431
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan Sohan Rajaram ♥
Ulubiona część: 2/II/२
Ulubiona para KT: Kishan ♥ Kells

Re: Co teraz czytasz?

Ja obecnie skonczyłam czytać "Spaloną" P.C Kristin Cast i niedługo mam nadzieję będe czytać przebudzoną.
I Aktualnie poluje na książke 'Cień Nocy"  :d

Offline

 

#3 21-03-13 22:53:17

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Co teraz czytasz?

Ja z kolei przeczytałam pierwszy tom serii Kristiny Douglas "Fallen" czyli Upadli.
Pierwszy tom nosi tytuł "Raziel"

Mamy wiekowego upadłego anioła. mamy trzydziestoletnia ponad kobiecą duszyczkę, którą "on nagle próbuje ratować- 2/3 książki walczą ze sobą i swoimi uczuciami, a potem wybucha miłość- pikantna, więc książką nie dla każdego ...
Przeczytanie jej zajmuje jakieś 2,5 godziny.

mały edit:
jestem po przeczytaniu II części Upadłych, teraz mogę je opisać:

Część I- Raziel

http://i46.tinypic.com/ubgiw.jpg

Allegra Watson to ok 30-letnia mieszkanka Nowego Yorku, zajmująca się pisaniem biblijnych kryminałów, walcząca wciąż o osiągnięcie wymarzonej wagi i pomykającej po ulicach w kolorowych kusych ubraniach i butach na niebotycznych obcasach. Ale pewnego dnia dochodzi do zdarzenia, które kończy jej życie- a ona sama - czy też jej dusza- prowadzona przez oszałamiającego faceta zmierzała na spotkanie swojego przeznaczenia- lecz jakiekolwiek by ono nie było, całym swoim jestestwem Allie walczyła z trzymającym ją facetem- i chociaż została wepchnięta w piekielne otchłanie, jej przewodnik nagle z nich ją wyciąga, i niewiele jej mówiąc stracił przytomność. Allie nie ma pojęcia co ma robić ani w jak złej sytuacji się znajduje, ani co jeszcze ją czeka- ale to wstrząśnie nią do głębi, i zmieni jej "życie" całkowicie- nieprzytomny facet okaże się być upadłym aniołem jednym z pierwszych, na które Najwyższa istota, czyli Bóg zarzucił klątwę- za fakt, iż sprzeciwili sie jego decyzjom, śmiali zadawać pytania i pokochali ludzkie kobiety- zmusił ich do życia w ich pobliżu, wypełniając ich wiecznym głodem kobiecej krwi i ciała. Straż nad nimi sprawował Archanioł Uriel, który uparcie starał się pozbyć Upadłych, wykorzystując ich m.in do przeprowadzania niektórych dusz do ich przeznaczenia.. I w cały ten bałagan nieświadomie wdepnęła Allegra...

Część II- Demon

http://i49.tinypic.com/1zxqmu0.jpg

Azazel- przywódca Upadłych Aniołów wciąż pogrążony w rozpaczy spowodowanej śmiercią żony, błąka się po świecie- gnany wewnętrznym przymusem odszukania i zgładzenia Lilith, która według jego przepowiedni miała zostać jego kolejną małżonka, z którą miał władać otchłanią piekielną. Nie takie życie mu się marzyło, zwłaszcza że dominy nienawidził i tego jak złym bytem była- polegając na jej złej sławie zawartej w biblijnych przekazach. Nie ma jednak pojęcia, jak bardzo gmatwa sobie życie polegając na przepowiedni i wierząc nie tym istotom, którym trzeba. Azazel podejmuje raz za razem złe decyzje, które prowadzą do tego, że traci nad sobą kontrolę i naraża nie tylko Lilith na śmierć ale i jego samego a także innych upadłych. Gdy już wydaje mu się, że gorzej być nie może, podejmuje jedną desperacką decyzję...


Ponieważ  obie części czytałam z nieoficjalnego tłumaczenia, podejrzewam, że nie zostały one jeszcze wydane- w każdym bądź razie ja czekam na tłumaczenie III części (absolutnie, nie chce mi się tego tłumaczyć). Książka nie jest do czytania dla każdej z Was- polecałabym ją raczej tym, które skończyły już jakieś 15-16 lat..

Ostatnio edytowany przez lutka (22-03-13 21:17:50)


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#4 22-03-13 15:36:50

 Kobaltowa

Sprzątający cyrk

36859316
Zarejestrowany: 12-01-13
Posty: 59
Punktów :   
Ulubiona postać: Dhiren
Ulubiona para KT: Kells&Ren
WWW

Re: Co teraz czytasz?

Ja wczoraj skończyłam czytać "Woda dla słoni" Sary Gruen. Ciekawa książka.


Wczoraj to już historia.
Jutro to tajemnica.
Ale dzisiaj to dar losu, a dary są po to żeby się nimi cieszyć.

Offline

 

#5 22-03-13 21:22:59

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Co teraz czytasz?

dodałam małego edita do poprzedniego postu, tu zaś napisze coś innego:

Każdej, absolutnie każdej z Was polecam książkę Doroty Terakowskiej "Samotność bogów"
To absolutnie przepiękna książka, traktująca o ludziach, narodzinach wiary chrześcijańskiej i zmierzchu wierzeń słowiańskich.. a także śmierci Światowida.
Książka z przesłaniem, ucząca pokory i wymuszająca do intensywnego myślenia.
Ja czytając ja pierwszy raz miałam jakieś więc jestem pewna, że do Was trafi.
naprwdę polecam!


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#6 23-03-13 10:47:19

 Kolorowaa

Mahisha

1609931
Call me!
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 02-08-12
Posty: 1018
Punktów :   
Ulubiona postać: Kelsey
Ulubiona część: I tom
Ulubiona para KT: Ren & Kelsey

Re: Co teraz czytasz?

Aktualnie czytam książkę "Wybrani" C.J Daugherty.



Opowiada o Zbuntowanej 16- latce Allie.

Bardzo ciekawa książka. Polecana przez Ewelinę Lisowską :D

Ostatnio edytowany przez Kolorowaa (23-03-13 10:49:21)

Offline

 

#7 23-03-13 16:25:15

 Destiny

Założycielka

Zarejestrowany: 18-07-12
Posty: 1640
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren's my home
Ulubiona część: I i IV
Ulubiona para KT: Rensey
WWW

Re: Co teraz czytasz?

A ja od wczoraj czytam czwartą książkę, czyli "Powrót" z serii "Księga Wszytkich Dusz".


Znużona, przetarłam oczy i zgniotłam poduszkę pod głową. Usłyszałam cichy głos Rena, gdy nucił naszemu nowo narodzonemu synkowi w pokoju obok. Mówił do niego łagodnie w hindi i chociaż nadal nie rozumiałam tego języka, rozpoznałam słowa, którymi Ren zwracał się do naszego synka - Mera raja beta - co oznaczało "Synku, mój mały książę".

Offline

 

#8 24-03-13 23:07:25

 Oxymora

Poszukujący pracy

Zarejestrowany: 14-03-13
Posty: 37
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
WWW

Re: Co teraz czytasz?

A ja ostatnio w bibliotece szkolnej wyłowiłam "Pływającą Wyspę" Elizabeth Haydon. Opowiada o młodym Venie Polyphemie, którego rodzina buduje statki. Kiedy chłopak wypływa na jednym z nich, by przeprowadzić inspekcję, niespodziewanie atakują ich Piraci Ognia. Ven, by powstrzymać piratów, wpada na plan wysadzenia ich statku w powietrze. Niestety, ucierpiał na tym też statek, na którym on płynął. Dzięki pomocy Merkunki Venowi udało się przeżyć i trafić na Serelindę - statek zmierzający do wyspy Serendair. Po drodze trafiają między innymi na Pływającą Wyspę - dom wiatru. Aktualnie jestem w momencie, w którym statek dopłynął do portu Kingston na Serendair, a Ven wraz z przyjacielem dotarli do Gospody na Rozdrożu. Apropo Gospody zdradzę jeszcze jedno - gadający kot ;)


http://img441.imageshack.us/img441/9945/sygnaturat.png
Chciałem powiedzieć światu tylko jedno słowo. Ponieważ nie potrafiłem tego, stałem się pisarzem.
Stanisław Jerzy Lec

Offline

 

#9 25-03-13 13:41:20

 Kal-si

Król Rajaram

Skąd: Tam gdzie mój Kishan.
Zarejestrowany: 11-12-12
Posty: 431
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan Sohan Rajaram ♥
Ulubiona część: 2/II/२
Ulubiona para KT: Kishan ♥ Kells

Re: Co teraz czytasz?

O, teraz zamiast kupić "Przebudzoną" natknełam się na fajną książke "Córka Medium" Alyxandry Harvey.
Opowiada o Violet. Jej matka jest sztucznym Medium za pieniądze i Violet jej pomaga. Wymyślają scenerie gdy niby wywołuje ducha zmarłego.
Aż pewnego dnia na oczach wszystkich coś na pokazie matki Violet się nie udaje. Wszyscy widzą że Violet i jej matka udają i ją wygnają z hotelu.
Chyba nie muszę pisać że Matka "Violi" robiła pokazy dla hrabi i i hrabinek?
Główni bohaterzy to Violet, Elizabeth, Xavier, Colin i może jeszcze Travis :)
Polecam książke i to barrdzo! ;33
Okładka :
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSG8yM1p7USmqrff2E9rKVVEX0KybP_w354ta3H-py7-7Fsd7ZH

Offline

 

#10 25-03-13 14:15:36

 Kells

Moderator

Skąd: Tam gdzie mój Ren ;P
Zarejestrowany: 27-07-12
Posty: 864
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren i Kishan
Ulubiona część: Kocham wszystkie części.
Ulubiona para KT: Ren i Kishan xD

Re: Co teraz czytasz?

J.Green- Gwiazd naszych wina


http://gra-o-tron.dbmw.info/wp-content/uploads/2011/09/2.gif
“Kishan to bezpieczny zakład.Miłość Rena jest jak hazard”
-III Tiger's Voyage

Offline

 

#11 25-03-13 15:49:24

 Destiny

Założycielka

Zarejestrowany: 18-07-12
Posty: 1640
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren's my home
Ulubiona część: I i IV
Ulubiona para KT: Rensey
WWW

Re: Co teraz czytasz?

Wczoraj skończyłam IV tom "księgi..." (wciąż nie wierzę, że to już koniec *ryczy*). I teraz wzięłam się za pierwszą część trylogii czasu, ale przyznam, że jakoś się w nią wciągnąć nie mogę i chyba zabiorę się za czwartą, i ostatnią (hura -.-), część "wiecznej nocy".


Znużona, przetarłam oczy i zgniotłam poduszkę pod głową. Usłyszałam cichy głos Rena, gdy nucił naszemu nowo narodzonemu synkowi w pokoju obok. Mówił do niego łagodnie w hindi i chociaż nadal nie rozumiałam tego języka, rozpoznałam słowa, którymi Ren zwracał się do naszego synka - Mera raja beta - co oznaczało "Synku, mój mały książę".

Offline

 

#12 25-03-13 17:14:56

 00KELLS

Damon

Skąd: Ziemia
Zarejestrowany: 31-12-12
Posty: 300
Punktów :   
Ulubiona postać: Kelsey Kadam
Ulubiona część: wszystkie
Ulubiona para KT: Ren&Kelsey

Re: Co teraz czytasz?

Ja teraz czytam 2 część kryminału dla młodszych "Flawaia de Luce" "badyl na katowski wór"

Czy mordercze lato w bukolicznym Bishop's Lacey dobiegło końca?Kogóż to pochowano na wiejskim cmentarzu przy kościółku św. Tankreda? Czy Flawia zmartwychwstała?
Wydarzył się cud! Do Bishop's Lacey zjechało rozklekotanym austinem Zaczarowane królestwo samego Ruperta Porsona! T e g o Ruperta Porsona, który wraz z Wiewiórką Snoddym występuje w telewizji. Jaka szkoda, że Flawia nie ma telewizora!
Ma za to do rozwiązania dwie zagadki kryminalne. Jedną z przeszłości, najboleśniejszą, gdyż zginęło dziecko - Robin Ingleby - rówieśnik Flawii, i drugą, najtragiczniejszą, która wydarzyła się na oczach całej wioski. Ma również siostry, Ofelię i Dafne, które należałoby, jak twierdzi ciocia Felicity, "batożyć jak wszystkie dzieci, jeśli nie mają zamiaru wstąpić do palestry lub zająć się polityką, gdyż w takim wypadku należałoby je dodatkowo utopić". Albo otruć czekoladkami z siarkowodorem. Flawia znów ma pełne ręce roboty!

Polecam wszystkim wszystkie IV tomy!

Ostatnio edytowany przez 00KELLS (25-03-13 17:16:40)


Muźdhe tumse pjar hai Ren...

Offline

 

#13 27-03-13 19:47:12

 Kolorowaa

Mahisha

1609931
Call me!
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 02-08-12
Posty: 1018
Punktów :   
Ulubiona postać: Kelsey
Ulubiona część: I tom
Ulubiona para KT: Ren & Kelsey

Re: Co teraz czytasz?

No i teraz zaczęłam "Jak rozumieć braci Handerson" i 2 tom "Piosenka o nas" :D

Offline

 

#14 28-03-13 23:40:32

 LissaSeille

Pasażer Skrzydlatego Tygrysa

Skąd: Tajemnica ;P
Zarejestrowany: 27-02-13
Posty: 153
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan, Dhiren, Kels...
Ulubiona część: 1 i 3
Ulubiona para KT: Kels+Ren=<3
WWW

Re: Co teraz czytasz?

Anna we krwi...No...już chyba z tydzień temu skończyłam...<<polecam. Aktualnie? Nic nie czytam, ale chcę coś złowić z biblioteki lub księgarni- dzisiaj byłam w jakieś księgarni, ale mały wybór... wolę kupić coś w empiku...


"Biały tygrys zawsze będzie twoim obrońcą, Kelsey. Żegnaj, prijatama."
KT- Wyprawa.

Offline

 

#15 29-03-13 16:00:34

 Kal-si

Król Rajaram

Skąd: Tam gdzie mój Kishan.
Zarejestrowany: 11-12-12
Posty: 431
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan Sohan Rajaram ♥
Ulubiona część: 2/II/२
Ulubiona para KT: Kishan ♥ Kells

Re: Co teraz czytasz?

"Perska narzeczona" - przeczytane.
Ocena 10+/10
Dodałam jej opis więc śmiało zaglądać.
Książka o prawdziwym życiu, wciągająca i nieziemska :3
http://3.bp.blogspot.com/-OlJAFLGdP7k/UGLNcA_NUoI/AAAAAAAACuU/ySLf2KhpnEc/s1600/perska-narzeczona.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sga.pun.pl www.kmboss18.pun.pl www.samotneserca.pun.pl www.raiders-l2.pun.pl www.dirt-bike.pun.pl