#1 12-04-13 21:01:53

 Destiny

Założycielka

Zarejestrowany: 18-07-12
Posty: 1640
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren's my home
Ulubiona część: I i IV
Ulubiona para KT: Rensey
WWW

[seria] "Wampiry z Morganville"

WIEEEEM, że to trochę stara książka (chociaż pewności nie mam), ale po prostu się zakochałam w niej, a znalazłam przypadkowo w bibliotece. Z tego co wiem, po polsku wyszło chyba 10 części. Ale pewności nie mam. Czytam po angolu, a w tym języku jest 14 ;) (NIENAWIDZĘ MICHAELA -.-).

Jakby ktoś nie wiedział, cała seria jest ogółem o szesnastoletniej Clarie, Einsteinie w spódnicy. Jet ona młodą studentką z wielkimi marzeniami na przyszłość. Chciałaby studiować na bardzo dobrych uniwersytetach, nawet wybrała sobie kilka uczelni. Jednak rodzice (ze względu na jej bardzo młody wiek) nie za bardzo widzą swoją córkę szwendającą się samotnie po świecie pełnym niebezpieczeństw. Postawili jej ultimatum: pochodzi przez rok na pobliski, oddalony od domu zaledwie godzinę, uniwersytet w Morganville, a po tym Claire będzie mogła wyruszyć w świat. Oczywiście bohaterka się zgadza. Jednak robi sobie bardzo groźnych wrogów (jest ich mnóstwo, ale w pierwszej części poznajemy akurat Monicę) przez co szuka domu z dala od swojego akademika. Znajduje go. Od tamtej chwili jej współlokatorami są: Michael Glass - tajemniczy facet, który całe dnie przesypia i jest jednocześnie właścicielem domu, Eve Rosser - wieczna Gotka i (:omfg: czytaj: mój ukochany bohater płci męskiej. Może dlatego, że w I części autorka pokazuje go jako punka *.*) Shane Collins - zabawny i walący świetne riposty facet (nie przesadzam, gość jest świetny i zawsze, gdy pojawia się w jakimś fragmencie wiem, że będę sikać ze śmiechu ;p). Jednak, jak się okazuje, Morganville nie jest zwykłym miastem i jeśli chcesz przeżyć, nie możesz wychodzić po zmroku z domu.

Co mi się podoba w tej książce? To, że główna bohaterka nie jest zakochana w żadnej postaci paranormalnej. Jednak to nie znaczy, że nie będzie miała chłopaka. Chociaż [uwaga, nie wiem czy 13 część wyszła po polsku więc może być spoiler) w 13 cz. całuje się z wampem co mnie ogromnie wkurza, bo ma chłopaka, który ją kocha -.- Ale w 14 części [chyba] będzie okej, więc nie wnikam ;p

Nie bd wklejać okładek wszystkich części, dlatego macie pierwszej :>

http://www.poczytaj.pl/okl/122000/122795.jpg

Ktoś czytał i chce się pojarać razem ze mną? :ohyeah:


Znużona, przetarłam oczy i zgniotłam poduszkę pod głową. Usłyszałam cichy głos Rena, gdy nucił naszemu nowo narodzonemu synkowi w pokoju obok. Mówił do niego łagodnie w hindi i chociaż nadal nie rozumiałam tego języka, rozpoznałam słowa, którymi Ren zwracał się do naszego synka - Mera raja beta - co oznaczało "Synku, mój mały książę".

Offline

 

#2 13-04-13 09:39:01

 Apayan

Sprzątający cyrk

12884796
Skąd: Hogsmeade
Zarejestrowany: 03-02-13
Posty: 48
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: Zdecydowanie pierwsza
Ulubiona para KT: Ren&Kelsey
WWW

Re: [seria] "Wampiry z Morganville"

AAAAAAAAAAAA! hdjslnak,jerighns!
Jaram się z tobą!
Ja niestety przeczytałam tylko 11 części, ale domyślam się kim jest owy 'wamp', z którym to wymieni ślinę... Czyżby My....?
Uwielbiam tą serię, kocham, czczę i podziwiam. Naprawdę, chyba nigdy mi się nie znudzi.
Moim ulubionym bohaterem jest oczywiście Shane no i owy wampirek, o którym wspominałam wyżej. Podoba mi się też fakt, iż w końcu wampiry są pokazane jako niegodne zaufania, ohydne, krwiożercze bestie - tak trzymać. Nie ma super, wspaniałego, tęczowego romansu, a ciągle tylko wartka akcja i dobrze skonstruowane postacie.
Cud, miód, malinki <3


"- Kotek, spójrz na mnie - powiedział matowym głosem.
Zamrugałam.
- Przecież patrzę.
- Nie, nie patrzysz - przysunął się bliżej, a jego oczy całkowicie rozbłysły zielenią - patrzysz przeze mnie, jakby mnie tu nawet nie było. Patrzysz na mnie... i nie widzisz mężczyzny. Widzisz wampira, a to oznacza coś gorszego gatunku. Jednym z nielicznych momentów był zeszły weekend. Obejmowałem cię i całowałem, i patrzyłem jak twoje oczy rozpalają się pragnieniem i wiedziałem, że po raz pierwszy widzisz mnie takim, jakim naprawdę jestem. Nie tylko niebijące serce okryte skorupą. Spójrz na mnie znów w ten sposób, bez żadnych wymówek w postaci narkotyków, które mogłabyś za to winić - jego usta wygięły się lekko, kiedy to powiedział -
Pragę cię od momentu, kiedy cię zobaczyłem... A jeśli myślisz, że nie płonę z pożądania na widok ciebie w staniku to się bardzo mylisz. Po prostu nie idę tam gdzie mnie nie zapraszają."

Offline

 

#3 13-04-13 13:47:39

 Destiny

Założycielka

Zarejestrowany: 18-07-12
Posty: 1640
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren's my home
Ulubiona część: I i IV
Ulubiona para KT: Rensey
WWW

Re: [seria] "Wampiry z Morganville"

Weź, [SPOILERY, JEŚLI NIE CHCESZ NIE CZYTAJ!] jak ona mogła się całować z M??? No jak!? Ale 14 część jest git, bo wciąż chce wyjść za swojego chłopaka, nie eMa xD <tańczy z rękami w górze>
Bossie, wiesz, że cie kocham. Shane jest mega. Te jego teksty i riposty <3 Chciałabym tak umieć. Najbardziej w pamięci mi utkwił tekst z pocałowaniem tyłka z II części, w III "prezerwatywy mi się skończyły, a konfesjonałów nienawidzę" albo w tomie 6 "Pomyślałem o niej i zaraz wiedziałem, że chcę... No co, jestem facetem. Wiadomo czego chciałem" - zbok! xD Ale najbardziej, to chyba jego oświadczyny... *.*A M. lubiłam do 13 części, po tej już go nie-na-wi-dzę -.-" Chociaż... skoro Eve jest jego ż... to może jednak znowu go polubię...
A nie wiesz ile w końcu po pl części wyszło? Jeśli chodzi o wampy, to chyba najbardziej nie lubię Olivera, przebiegła pała -.- No i brata Eve, jak on mógł dźgnąć Shana nożem, no jak? oO


Znużona, przetarłam oczy i zgniotłam poduszkę pod głową. Usłyszałam cichy głos Rena, gdy nucił naszemu nowo narodzonemu synkowi w pokoju obok. Mówił do niego łagodnie w hindi i chociaż nadal nie rozumiałam tego języka, rozpoznałam słowa, którymi Ren zwracał się do naszego synka - Mera raja beta - co oznaczało "Synku, mój mały książę".

Offline

 

#4 19-07-13 13:55:41

 tygrysek98

Zwiedzający

Zarejestrowany: 04-04-13
Posty: 16
Punktów :   
Ulubiona postać: Alegan Dhiren "Ren" Rajaram
Ulubiona część: IV
Ulubiona para KT: Ren&Kelsey

Re: [seria] "Wampiry z Morganville"

czytałam wszystkie części i muszę powiedzieć że seria jest po prostu świetna, Rachel się postarała, a 13 cześć zaskoczyła mnie na maksa, scena w szpitalu mnie trochę wnerwiła no ale..... w końcu i tak będzie dobrze już się nie mogę doczekać 14 części :D


"- Byłem w ciemności - powiedział miękko - Nie było tam nic prócz cieni, ja byłem cieniem i wiedziałem, że jestem martwy i że to koniec, naprawdę koniec. A potem usłyszałem twój głos. Usłyszałem jak wypowiadasz moje imię i to sprawiło, że wróciłem.
- To nie moja zasługa - Clary ścisnęło się gardło - Anioł przywrócił cię do życia.
- Bo go o to poprosiłaś - w milczeniu śledził palcami obwód jej twarzy, jakby upewniając się, że jest prawdziwa - Mogłaś mieć wszystko inne na świecie, a poprosiłaś o mnie." Dary Anioła. Miasto Szkł

<3 Jace <3 Shane <3 Myrnin <3 Alex <3 Patch <3 Adam <3 Sean <3 Ian <3 Lucas <3 Stokrotka <3 Toperz <3 James <3 Syiusz <3 Remus <3 Fred <3 George <3 Kieł <3 Max <3 Aki <3 Magnus <3 Alec <3 Dhiren <3 Luke <3 Kishan <3 Will <3 Xavier <3 Jake <3 Hektor <3

Offline

 

#5 19-07-13 18:12:31

 Destiny

Założycielka

Zarejestrowany: 18-07-12
Posty: 1640
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren's my home
Ulubiona część: I i IV
Ulubiona para KT: Rensey
WWW

Re: [seria] "Wampiry z Morganville"

Tsa, a 15 księga już będzie ostatnia :cry: Wszystkie ukochane serie mi się kończą.


Znużona, przetarłam oczy i zgniotłam poduszkę pod głową. Usłyszałam cichy głos Rena, gdy nucił naszemu nowo narodzonemu synkowi w pokoju obok. Mówił do niego łagodnie w hindi i chociaż nadal nie rozumiałam tego języka, rozpoznałam słowa, którymi Ren zwracał się do naszego synka - Mera raja beta - co oznaczało "Synku, mój mały książę".

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.xlclub.pun.pl www.xwf.pun.pl www.historia-magistra-vitae.pun.pl www.lukasasuke.pun.pl www.bunkerexplorers.pun.pl