#1 24-08-14 21:12:31

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

"Czarne Kamienie" Anne Bishop

http://i61.tinypic.com/155qkk2.png


Istnieje świat, w którym ludzie są magiczny. Ten świat ma kilka krain, a połączone są ze sobą wiatrami. Podróżować na nich mogą wyłącznie Krwawi-  ludzie magiczni, Tym światem rządzą kobiety- większość z nich jest już tak okrutna i małostkowa, że największą radość sprawia im okaleczanie mężczyzn. Ludzie żyją niemal jak w kastach, a ich poziom społeczny określają kamienie- im większa moc, tym ciemniejszy kamień. Kobiety rządzą, mężczyźni mają służyć, kochać. chronić.

W tym świecie żyje dwóch mężczyzn, którzy byli więźniami na dworach królowych w dwóch różnych krajach. Zrodzeni z jednego ojca, lecz różnych matek. Obaj- najsilniejsi pod względem mocy byli trzymani jak na smyczy dzięki pierścieniom założonym na ich... najważniejsze organy, które bólem pomagały obu kontrolować. Obaj mieli jedno marzenie- doczekać przyjścia na świat Czarownicy, dla której warto będzie służyć. Czarownicy, Żywego Mitu, która powstanie w ludzkim ciele z marzeń wszystkich na świecie.  A gdy jej przyjście zostało w końcu ogłoszone.. nikt się nie zorientował. Nikt nie rozpoznał mocy w małej dziewczynce- nikt, poza owymi braćmi, Daemonem i Licivarem, każdy próbował ją chronić, jednak świat uparł sie by dziewczynkę złamać- od początku wyśmiewana, na lekach, regularnie gwałcona.   gdy w końcu jeden z braci ja odnajdzie, dziewczynka, której mocy wciąż nikt nie zauważał, będzie niemal na krawędzi szaleństwa.

Książka ma łatwy i przyswajalny język. Bohaterowie maja wiele wymowne imiona- Hekatah, Angelline, Daemon, Saetan, Lucivar, Surreal, Blead.  Na pewno jest to książka dla dojrzalszych czytelników. jest w niej zbyt wiele przemocy, krzywdy i okrucieństwa, by mógł ja czytać ktoś niedojrzały.

To lektura mroczna, ale nie pozbawiona tajemnicy, namiętności, miłości i oddania- i to na każdym poziomie kontaktów- dotyczy rodziny, związków miłosnych i przyjacielskich. Wbrew pozorom ukazuje wiele wartości. Obowiązuje kodeks honorowy. I chociaż centrum serii jest czarownica- Janelle Angelline, to mężczyźni są tymi, którzy przyciągają uwagę - a szczególnie Daemon Sadi i Lucivar Yaslana.  Obaj wymagający, bezwzględni, gdy trzeba- okrutni. Gwałtowni i dzicy. Daemon wydaje się być delikatniejszy, lecz to on okazuje się być tu najbardziej niebezpiecznym. Najmocniej oddany Czarownicy, którą pokochał setki lat przed jej narodzeniem.

Świat Anne Bishop jest trudny doopisania. jest jednak tak fascynujący, że każdy,któ juz przebrnie przez dość trudną sytuacje i opisy w pierwszym tomie, chwyci zaraz po  kolejny. 


ps. Koldunka... Myślę, że seria powinna Ci się podobać.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zakonwilki.pun.pl www.nowytemat.pun.pl www.wanderers.pun.pl www.ogamedodatki.pun.pl www.psychologia-czlowieka.pun.pl