#1 19-07-13 18:18:34

 Destiny

Założycielka

Zarejestrowany: 18-07-12
Posty: 1640
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren's my home
Ulubiona część: I i IV
Ulubiona para KT: Rensey
WWW

"Biała królowa" Philippa Gregory

Nie czytałam, a chciałabym. Chcę zobaczyć czy może ktoś mi da jakąś opinię. Zaczęło się od serialu, który wręcz kocham (nie wnikać czemu, ale chyba można się domyślić xd). Później okazało się, że jest on na podstawie owej książki. Szukałam w bibliotece i nie było, chyba muszę kupić. I właśnie w tym tkwi problem. Serial jest super, ale czy książka jest też fajna? Warto wydać te trzydzieści parę złotych? Może ktoś odpowiedzieć? C: Dam Wam w opisie książki również aktorów, którzy grają poszczególne role w ekranizacji ;3 Jeśli chcecie obejrzeć serial, to jest to możliwe jedynie w necie i głównie po ang. bez napisów itd., bo "The white queen" nie wyszło w Polsce (nawet nie ma tytułu pl xd).

http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/67000/67563/155x220.jpgKról Edward IV York (Max Irons - i wszystko jasne xd) zakochuje się w pięknej wdowie i przed upływem miesiąca bierze ją w sekrecie za żonę. Gdy to małżeństwo wychodzi na jaw, Elżbieta Woodville (Rebecca Ferguson) i jej najbliżsi dostają się w sam środek walk o władzę i wpływy na królewskim dworze, gdzie muszą stawić czoło starym wrogom, jak również nowym rywalom.


Znużona, przetarłam oczy i zgniotłam poduszkę pod głową. Usłyszałam cichy głos Rena, gdy nucił naszemu nowo narodzonemu synkowi w pokoju obok. Mówił do niego łagodnie w hindi i chociaż nadal nie rozumiałam tego języka, rozpoznałam słowa, którymi Ren zwracał się do naszego synka - Mera raja beta - co oznaczało "Synku, mój mały książę".

Offline

 

#2 21-07-13 20:52:53

 Koldunka

Phet

12692383
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 20-11-12
Posty: 214
Punktów :   
Ulubiona postać: Dhiren
Ulubiona część: IV
Ulubiona para KT: Kelsey i Dhiren

Re: "Biała królowa" Philippa Gregory

O widzisz właśnie od jakiegoś czasu zastanawiałam się czy warto obejrzeć ten serial, a skoro piszesz , że młody Irons tu gra to z pewnością obejrzę.
A co do książki to dostałam ją w marcu na imienny i szczerze, jeszcze jej nie skończyłam ( za dużo mam książek do przeczytania i tą odstawiłam na później) .
Powiem tak, książka jest dość dobrze napisana i  czyta się ją dobrze. Co prawda nie skończyłam jej czytać ale jeśli ktoś jest fanem takiej tematyki ( tzn. historia, intrygi, spiski itd.) to myślę, że warto ją kupić.  Niestety książki nie są tanie ale warto wydać pieniądze na kilka fajnych pozycji :D Myślę , że książka ci się spodoba :)

Ostatnio edytowany przez Koldunka (21-07-13 21:23:52)


http://i61.tinypic.com/2m5miva.gif

                      "(...)-Zawsze byłaś taką upartą,ślepą,bezmyślną dziewczyną?
                                         -Czyżbyś nazwał mnie głupią?
                       -Owszem,tyle że w nieco bardziej poetycki sposób! (...) "

KT. Wyprawa

Offline

 

#3 21-07-13 23:28:52

 Destiny

Założycielka

Zarejestrowany: 18-07-12
Posty: 1640
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren's my home
Ulubiona część: I i IV
Ulubiona para KT: Rensey
WWW

Re: "Biała królowa" Philippa Gregory

Nom, ja właśnie na żywo obejrzałam 6 odc. i po prostu kocham. Rozkleiłam się jak nie wiem, gdy Edward powiedział żonie, że ona jest jego domem... matko, znowu się rozkleiłam. Za bardzo przeżywam. I tak, Max tu gra i to dzięki niemu się dowiedziałam o serialu ;d Tylko jak dla mnie, za dużo momentów sexu. Ale ponoć Edward IV York taki był xd

No właśnie fanką takich książek nie jestem. Serial oglądam ze względu na Ironsa juniora... dobra, kupię ^^ Dzia :*


Znużona, przetarłam oczy i zgniotłam poduszkę pod głową. Usłyszałam cichy głos Rena, gdy nucił naszemu nowo narodzonemu synkowi w pokoju obok. Mówił do niego łagodnie w hindi i chociaż nadal nie rozumiałam tego języka, rozpoznałam słowa, którymi Ren zwracał się do naszego synka - Mera raja beta - co oznaczało "Synku, mój mały książę".

Offline

 

#4 22-07-13 18:22:50

 Koldunka

Phet

12692383
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 20-11-12
Posty: 214
Punktów :   
Ulubiona postać: Dhiren
Ulubiona część: IV
Ulubiona para KT: Kelsey i Dhiren

Re: "Biała królowa" Philippa Gregory

Oglądałaś pierwsze serial więc może być Ci trudniej polubić treść książki ale może akurat przypadnie Ci do gustu :)


http://i61.tinypic.com/2m5miva.gif

                      "(...)-Zawsze byłaś taką upartą,ślepą,bezmyślną dziewczyną?
                                         -Czyżbyś nazwał mnie głupią?
                       -Owszem,tyle że w nieco bardziej poetycki sposób! (...) "

KT. Wyprawa

Offline

 

#5 22-07-13 22:57:12

 Destiny

Założycielka

Zarejestrowany: 18-07-12
Posty: 1640
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren's my home
Ulubiona część: I i IV
Ulubiona para KT: Rensey
WWW

Re: "Biała królowa" Philippa Gregory

Kumpela mi będzie zamawiać, to będzie taniej bo ona jakieś obniżki ma ;3 Jakoś ujdzie, za każdym razem bd sobie wyobrażać Maxa xD


Znużona, przetarłam oczy i zgniotłam poduszkę pod głową. Usłyszałam cichy głos Rena, gdy nucił naszemu nowo narodzonemu synkowi w pokoju obok. Mówił do niego łagodnie w hindi i chociaż nadal nie rozumiałam tego języka, rozpoznałam słowa, którymi Ren zwracał się do naszego synka - Mera raja beta - co oznaczało "Synku, mój mały książę".

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.psychologia-czlowieka.pun.pl www.liceum.pun.pl www.ogamedodatki.pun.pl www.nowytemat.pun.pl www.wanderers.pun.pl