#1 20-07-13 12:08:09

 Tygrys02

Nilima

48241186
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 26-06-13
Posty: 359
Punktów :   
Ulubiona postać: Sohan Kishan
Ulubiona część: Wszystkie
Ulubiona para KT: Ren ♥ Kelsey

Szkoła - wushu :D

Wushu po przeczytaniu 2 części KT mój ulubiony sport. Może matmy i anglika się tam nie uczy ale
fajna rzecz :p
A oto najsławnieja szkoła w wushu w Chinach :applause:
http://www.youtube.com/watch?v=QVDPoyVuZZg


"Tell the world how awesome you are ... or that you really like cookies."

Offline

 

#2 20-07-13 19:39:08

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Szkoła - wushu :D

Tygrys02 napisał:

Wushu po przeczytaniu 2 części KT mój ulubiony sport. Może matmy i anglika się tam nie uczy ale
fajna rzecz :p
A oto najsławnieja szkoła w wushu w Chinach :applause:
http://www.youtube.com/watch?v=QVDPoyVuZZg

Tylko po przeczytaniu, czy może zaczęłaś ćwiczyć?

A wiesz, że istnieje teoria, że wushu to sztuka walki, która trafiła do Chin  z Indii z rejonu odpowiadającemu obecnemu Tamil Nadu (obecne południe Indii).
Jest legenda,  ze gdy Bodhidharma dotarł do Shaolin, zastał mnichów bardzo rozleniwionych i ospałych, więc by pobudzić ich do życia, wprowadził do ich rutyny nieco ćwiczeń ruchowych, które przekształcone zostały w sztukę walki :)


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#3 21-07-13 17:11:25

 Tygrys02

Nilima

48241186
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 26-06-13
Posty: 359
Punktów :   
Ulubiona postać: Sohan Kishan
Ulubiona część: Wszystkie
Ulubiona para KT: Ren ♥ Kelsey

Re: Szkoła - wushu :D

Nie tego nie wiedziałem :P
Ale owszem starałem się zapisać na jakiś kurs wushu tyle że tam gdzie mieszkam nie ma żadnej szkoły lub akademi :( a do Chin lub na drugi koniec kraju nie chce sie przeprowadzić :p
Lecz z chęciom oglądam w telewizji lub jade tam do np: lublina gdy jakieś zawody som zeby popatrzeć XD
Więc zaczołem chodzić na inne dyscypliny walki ale się znichęciłem gdy złamałem sobie rękę ok 7 miesięcy temu :D


"Tell the world how awesome you are ... or that you really like cookies."

Offline

 

#4 21-07-13 19:27:23

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Szkoła - wushu :D

Tygrys02 napisał:

Nie tego nie wiedziałem :P
Ale owszem starałem się zapisać na jakiś kurs wushu tyle że tam gdzie mieszkam nie ma żadnej szkoły lub akademi :( a do Chin lub na drugi koniec kraju nie chce sie przeprowadzić :p
Lecz z chęciom oglądam w telewizji lub jade tam do np: lublina gdy jakieś zawody som zeby popatrzeć XD
Więc zaczołem chodzić na inne dyscypliny walki ale się znichęciłem gdy złamałem sobie rękę ok 7 miesięcy temu :D

A gdzie mieszkasz?
Pamiętasz, że wushu to nie jest jeden rodzaj walki tylko ogólne określenie sztuk walki?
Wystarczy, że zaczniesz od danego stylu, a całości można się nauczyć w przyszłości. Przypuszczam, że filmiki z podstawami figur i pierwszych ruchów są na youtubie.



Poza tym...
zabrzmię wybitnie niemiło, ale polecam wrócić też do nauki języka polskiego- bo słowa typu "som, checiom" są niedopuszczalne.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#5 21-07-13 20:00:49

 Tygrys02

Nilima

48241186
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 26-06-13
Posty: 359
Punktów :   
Ulubiona postać: Sohan Kishan
Ulubiona część: Wszystkie
Ulubiona para KT: Ren ♥ Kelsey

Re: Szkoła - wushu :D

Po pierwsze: nie napisałem ,,checiom" tylko chęciom ,a za brak ,,ą" bardzo przepraszam  :|
Teraz ja bęndę niemiły i za to też przepraszam. Po drugie: nie uczyłem się 8 miesięcy sztuk walki po to żeby znać ich historie tylko po to żeby się czegoś nauczyć itp.
Żegnam wszystkich :papa:


"Tell the world how awesome you are ... or that you really like cookies."

Offline

 

#6 21-07-13 20:22:01

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Szkoła - wushu :D

Tygrys02 napisał:

Po pierwsze: nie napisałem ,,checiom" tylko chęciom ,a za brak ,,ą" bardzo przepraszam  :|
Teraz ja bęndę niemiły i za to też przepraszam. Po drugie: nie uczyłem się 8 miesięcy sztuk walki po to żeby znać ich historie tylko po to żeby się czegoś nauczyć itp.
Żegnam wszystkich :papa:

Za "ę" w chęciom przepraszam, tak się jako nauczyciel wkurzyłam na to "som", ze już szukałam dalej błędów...
W sumie w kolejnym poście dałeś mi kolejny "błyskotliwy"błąd.

Jak człowiek chce, to stanie na głowie, by się czegoś nowego nauczyć. A ucząc się, musisz poznać wszystko- całą otoczkę. 
A w obecnych czasach, można się uczyć wszystkiego, trzeba tylko tego chcieć.
I nawet dojeżdżanie do sąsiedniego miasta nie jest problemem.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#7 21-07-13 20:30:07

 Libby

Nowy

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 18-07-13
Posty: 8
Punktów :   
Ulubiona postać: pan Kadam
Ulubiona część: Klątwa Tygrysa: Wyzwanie
Ulubiona para KT: Kelsey&Kishan

Re: Szkoła - wushu :D

Jeśli nie ma nic w Twojej dzielnicy, gdzieś gdzie dojazd nie sprawiałby Ci problemu, to co poradzisz? Podstawy możesz sam ogarnąć np na yt albo z zawodów na które tak chętnie się wybierasz :) Jeśli chodzi o sztuki walki to fantastyczna jest capoeira, byłam na jednych zajęciach, więc polecam :) Jeśli chcesz się o tym dowiedzieć czegoś więcej to zachęcam do obejrzenia filmiku ---> http://www.youtube.com/watch?v=8pBFKLAStkY


.~ We accept the love we think we deserv ~ .

Offline

 

#8 21-07-13 21:30:13

 Tygrys02

Nilima

48241186
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 26-06-13
Posty: 359
Punktów :   
Ulubiona postać: Sohan Kishan
Ulubiona część: Wszystkie
Ulubiona para KT: Ren ♥ Kelsey

Re: Szkoła - wushu :D

Lutka ( jeśli mogę się tak do ciebie zwracać ) ja staram się być spokojny i przyjazny więc nie chce się tu z nikim kłócić.
Więc teraz zachowam się jak dżentelmen i publicznie cię przepraszam za wszystkie błędy lub rzeczy które cie obraziły
bądź zdenerwowały. Pasuje ?

Do poprawiania literówek służy opcja "Edytuj" u dołu postu... ~ Alisun

Ostatnio edytowany przez Alisun (31-10-13 17:57:00)


"Tell the world how awesome you are ... or that you really like cookies."

Offline

 

#9 21-07-13 21:38:57

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Szkoła - wushu :D

Tygrys02 napisał:

Lutka ( jeśli mogę się tak do ciebie zwracać ) ja staram się być spokojny i przyjazny więc nie chce się tu z nikim kłucić.
Więc teraz zachowam się jak dżentelmen i publicznie cię przepraszam za wszystkie błędy lub żeczy które cie obraziły
bądż zdenerwowały. Pasuje ?

Nie rozumiem po co to w ogóle napisałeś.
Każde forum na jakim się udzielasz wymaga od Ciebie poprawnej polszczyzny.
Ja przeprosiłam cię za to jedno słowo, które napisałam za dużo, bo się zagalopowałam. Ale czemu Ty kontynuujesz te przeprosinowe przepychanki- naprawdę nie rozumiem.

Funkcjonuję na forum jako Lutka, więc tak- tak się możesz do mnie zwracać


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#10 16-09-13 12:32:16

 jula02

Zwiedzający

Skąd: Podkarpackie
Zarejestrowany: 13-09-13
Posty: 15
Punktów :   
Ulubiona postać: Kelsey
Ulubiona część: 4
Ulubiona para KT: Ren i Kells

Re: Szkoła - wushu :D

Gdyby była jakaś szkoła wushu np.w Jaśle


,,Piekło jest puste wszystkie diabły są tu"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dirt-bike.pun.pl www.sga.pun.pl www.cs-armagedon.pun.pl www.raiders-l2.pun.pl www.kmboss18.pun.pl