#1 31-01-13 17:43:14

 Miya

Bileciarz

Skąd: Gdzieś nad morzem :3
Zarejestrowany: 25-01-13
Posty: 85
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II "Wyzwanie"

Spojler

Hej :>
No więc mój problem przedstawia się tak, że nie czytałam IV części przetłumaczonej przez jedną z forumowiczek. Oczywiście, doceniam i podziwiam wkład jej pracy (mi by się nie chciało... :P ). Do działu poświęconemu IV części nie zaglądam. Tylko że niestety spojlery pojawiają się w innych tematach dotyczących też np. wcześniejszych części... ;/ Więc mój problem/prośba brzmi, aby zwrócić uwagę na używanie opcji spojler ^^" To naprawdę jest niefajne, jak trafisz na taki kwiatek...

Ps. nie wiedziałam do jakiego działu to wsadzić- jak zły to uprzejmie proszę o przeniesienie :>


http://25.media.tumblr.com/tumblr_md732gBndd1qm7ctho1_400.gif

Offline

 

#2 31-01-13 20:49:06

 Kells

Moderator

Skąd: Tam gdzie mój Ren ;P
Zarejestrowany: 27-07-12
Posty: 864
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren i Kishan
Ulubiona część: Kocham wszystkie części.
Ulubiona para KT: Ren i Kishan xD

Re: Spojler

Ja czytałam ,ale dobrze cię rozumiem. Mnie też takie "kwiatki" denerwują. Może być ciężko w zrealizowaniu twojej prośby.


http://gra-o-tron.dbmw.info/wp-content/uploads/2011/09/2.gif
“Kishan to bezpieczny zakład.Miłość Rena jest jak hazard”
-III Tiger's Voyage

Offline

 

#3 05-02-13 14:43:59

 Destiny

Założycielka

Zarejestrowany: 18-07-12
Posty: 1640
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren's my home
Ulubiona część: I i IV
Ulubiona para KT: Rensey
WWW

Re: Spojler

Niestety, ale twojej prośby spełnić nie można. Przykro mi, bo wiem jak to jest kiedy ktoś ci spoileruje. Wiem, że to wkurzające jednak nic z tym zrobić nie można.


Znużona, przetarłam oczy i zgniotłam poduszkę pod głową. Usłyszałam cichy głos Rena, gdy nucił naszemu nowo narodzonemu synkowi w pokoju obok. Mówił do niego łagodnie w hindi i chociaż nadal nie rozumiałam tego języka, rozpoznałam słowa, którymi Ren zwracał się do naszego synka - Mera raja beta - co oznaczało "Synku, mój mały książę".

Offline

 

#4 05-02-13 17:31:57

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Spojler

Destiny napisał:

Niestety, ale twojej prośby spełnić nie można. Przykro mi, bo wiem jak to jest kiedy ktoś ci spoileruje. Wiem, że to wkurzające jednak nic z tym zrobić nie można.

jest na to sposób- moderatorzy mogĄ chyba ingerować w tytuły danych tematów?
Po prostu dodajcie w nawiasie informacje- (mozliwe SPOILERY)


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#5 05-02-13 18:36:14

 Miya

Bileciarz

Skąd: Gdzieś nad morzem :3
Zarejestrowany: 25-01-13
Posty: 85
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II "Wyzwanie"

Re: Spojler

lutka dobrze prawi, myślę że byłoby to spore udogodnienie ^^"


http://25.media.tumblr.com/tumblr_md732gBndd1qm7ctho1_400.gif

Offline

 

#6 09-02-13 18:54:54

 Alisun

Administrator

Zarejestrowany: 21-07-12
Posty: 1003
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan/Damon
Ulubiona część: wszystkie

Re: Spojler

Hmm... Generalnie można poprosić użytkowników o pisanie spoilerów w kodzie do tego przeznaczonym, ale nie widzę dla tego przyszłości, bo on wygląda tak:

Spoiler:

i tutaj by ktoś pisał

Jest on niestety rzucający się w oczy, co zwiększa ryzyko przeczytania, bo coś jest
"podkreślone", więc ważne i wyglądaja jak cytat. Drugim argumentem przemawiającym za nie jest to, że trzeba było by przeczytać wszystkie tematy od deski do deski i poprawiać posty w których jest spoiler, a niema okienka.
Lutka, tak mogą zmieniać opisy i tytuły, a dokładnie administratorzy i moderatorzy. :p Twój sposób na pierwszy rzut oka wydaje się dobry. Jednak po przemyśleniu tego można dopatrzeć się "ale", które prowadzą do minusów tego sposobu. Otóż tak jak w pierwszej sytuacji trzeba by było przeczytać wszystkie tematy i posty, żeby stwierdzić czy w danym dziale/temacie/poście są spoilery, a przypuszczam, że nie ma takiej osoby, która by się tego podjęła.
       *Wyjaśnienie - Czemu trzeba by było przeczytać dokładnie wszystko?
Ponieważ nawet w grach na forum mogą być spoilery, a co dopiero w ważniejszych działach i tak jak mówiła Miya pojawiają się w tematach dotyczących poprzednich części. Jeśli poszło by się na skróty i oznaczyło każdy dział jako "zakażony spoilerami" to Ci co chcą uniknąć "kwiatków" nie będą ich czytać, a co się do tego sprowadza nie będą mieli po co wchodzić na forum.

Jedynym możliwym wyjściem z tej sytuacji jest poproszenie użytkowników o przejrzenie swoich postów w celu znalezienia spoilerów i jak już znajdą, żeby napisali na górze swojego postu: "SPOILER - czytasz na własną odpowiedzialność" lub coś w tym stylu. Jeśli aktywni użytkownicy wysłuchają prośby i przejrzą swoje posty powinno to zmniejszyć ilość narażenia się na przeczytanie spoilera przez przypadek.


Dlatego też uważam tak samo jak Destiny, przykro mi, ale nie ma skutecznego i 100% sposobu na załatwienie tej sprawy. Do każdego możliwego jest potrzebny czas, cierpliwość i człowiek, który czytał wszystkie części KT.


"-Chciałem być odważny, tak jak ty...
-Jestem odważny, kiedy trzeba, odwaga to nie jest narażanie się bez potrzeby
-Ale ty się nie boisz niczego!  -Dziś się bałem...   -Dziś?
-Tak, bałem się, że cię stracę" ~Lion King

Offline

 

#7 09-02-13 19:02:35

 Destiny

Założycielka

Zarejestrowany: 18-07-12
Posty: 1640
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren's my home
Ulubiona część: I i IV
Ulubiona para KT: Rensey
WWW

Re: Spojler

Tak, można. Ale to byśmy musieli większość tematów tak 'oznaczyć', bo w każdym temacie może się zdarzyć, że ktoś napisze jakiś spoiler.


Znużona, przetarłam oczy i zgniotłam poduszkę pod głową. Usłyszałam cichy głos Rena, gdy nucił naszemu nowo narodzonemu synkowi w pokoju obok. Mówił do niego łagodnie w hindi i chociaż nadal nie rozumiałam tego języka, rozpoznałam słowa, którymi Ren zwracał się do naszego synka - Mera raja beta - co oznaczało "Synku, mój mały książę".

Offline

 

#8 09-02-13 21:17:33

 Miya

Bileciarz

Skąd: Gdzieś nad morzem :3
Zarejestrowany: 25-01-13
Posty: 85
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II "Wyzwanie"

Re: Spojler

Ach ach, wiem, że w 100% "usunąć" tego się nie da ^^" I tak dziękuję za wasze dobre chęci :3


http://25.media.tumblr.com/tumblr_md732gBndd1qm7ctho1_400.gif

Offline

 

#9 10-02-13 16:41:25

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Spojler

Alisun
Lutka, tak mogą zmieniać opisy i tytuły, a dokładnie administratorzy i moderatorzy. :p Twój sposób na pierwszy rzut oka wydaje się dobry. Jednak po przemyśleniu tego można dopatrzeć się "ale", które prowadzą do minusów tego sposobu. Otóż tak jak w pierwszej sytuacji trzeba by było przeczytać wszystkie tematy i posty, żeby stwierdzić czy w danym dziale/temacie/poście są spoilery, a przypuszczam, że nie ma takiej osoby, która by się tego podjęła.

Jedynym możliwym wyjściem z tej sytuacji jest poproszenie użytkowników o przejrzenie swoich postów w celu znalezienia spoilerów i jak już znajdą, żeby napisali na górze swojego postu: "[b napisał:

SPOILER - czytasz na własną odpowiedzialność[/b]" lub coś w tym stylu. Jeśli aktywni użytkownicy wysłuchają prośby i przejrzą swoje posty powinno to zmniejszyć ilość narażenia się na przeczytanie spoilera przez przypadek.

Generalnie, całe wątki Tiger's destiny i dream można oznaczyć jako spoilery :)
Oznaczanie spoilerem- forum się zaczerwieni:)


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#10 20-04-13 19:11:55

 Destiny

Założycielka

Zarejestrowany: 18-07-12
Posty: 1640
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren's my home
Ulubiona część: I i IV
Ulubiona para KT: Rensey
WWW

Re: Spojler

No niestety lutka ma rację. Ale chyba oczywiste jest to, że jeśli nie chcesz wiedzieć nic o IV części, to raczej nie powinieneś zaglądać do działu mu poświęconemu :d


Znużona, przetarłam oczy i zgniotłam poduszkę pod głową. Usłyszałam cichy głos Rena, gdy nucił naszemu nowo narodzonemu synkowi w pokoju obok. Mówił do niego łagodnie w hindi i chociaż nadal nie rozumiałam tego języka, rozpoznałam słowa, którymi Ren zwracał się do naszego synka - Mera raja beta - co oznaczało "Synku, mój mały książę".

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sghdelphi.pun.pl www.branchclosed.pun.pl www.adhd-lod.pun.pl www.klanenemy.pun.pl www.fifateam.pun.pl