#1 13-12-12 20:28:29

 Koldunka

Phet

12692383
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 20-11-12
Posty: 214
Punktów :   
Ulubiona postać: Dhiren
Ulubiona część: IV
Ulubiona para KT: Kelsey i Dhiren

Aśoka wielki

Opis z Filmwebu :Książę Aśoka (Shahrukh Khan), dziedzic królestwa Magadha, ulegając żądaniu matki (Shilpa Mehta) opuszcza dom i wyrusza na pewien czas, by żyć wśród ludzi. Tam spotyka i zakochuje się w Kaurwaki (Kareena Kapoor), ukrywającej się wraz z młodszym bratem Arya księżniczce z sąsiedniej Kalingi. Aśoka przedstawia się jej jako Pawan, nie chcąc zostać rozpoznany. Gdy opuszcza na krótko Kaurwaki, by odwiedzić dom, po powrocie dowiaduje się o śmierci księżniczki i jej brata. Zdruzgotany Aśoka wyrusza wraz z ludźmi do domu. Po drodze zostają zaatakowani, a rannym Aśoką zajmuje się buddystka Devi (Hrishitaa Bhatt), która zostaje jego żoną. Gdy Devi zachodzi w ciążę, przyrodni bracia Asoki postanawiają ją zabić w obawie o tron, co udaremnia matka Aśoki, która zostaje zabita. Aśoka staje się bezlitosny - mści śmierć matki, zabijając przyrodnich braci, z wyjątkiem jednego, który ucieka do Kalingi. Aśoka postanawia zrównać Kalingę z ziemią za odmowę wydania brata, nie wiedząc, że rządzi tam Kaurwaki..

Film oglądałam dośc dawno jednak bardzo mi się spodobał. Piękna sceneria,i poruszająca fabuła-za to uwielbiam bollywoodzkie dramaty historyczne(jak ja to nazywam)  Ktoś jeszcze może zna ten film? Jakie są wasze wrażenia?

http://i49.tinypic.com/ouo7co.jpg        http://i45.tinypic.com/dewci9.jpg


http://i61.tinypic.com/2m5miva.gif

                      "(...)-Zawsze byłaś taką upartą,ślepą,bezmyślną dziewczyną?
                                         -Czyżbyś nazwał mnie głupią?
                       -Owszem,tyle że w nieco bardziej poetycki sposób! (...) "

KT. Wyprawa

Offline

 

#2 13-12-12 22:22:41

 Minjami

Anamika

44324206
Skąd: Ostóda :D
Zarejestrowany: 28-10-12
Posty: 700
Punktów :   
Ulubiona postać: nwm wszystkie kocham 
Ulubiona część: 1,2,3 :P
WWW

Re: Aśoka wielki

oooo oglądnę se XD


http://24.media.tumblr.com/tumblr_m86waqFYRC1rcidgso1_500.gif

Offline

 

#3 14-12-12 16:50:46

 Destiny

Założycielka

Zarejestrowany: 18-07-12
Posty: 1640
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren's my home
Ulubiona część: I i IV
Ulubiona para KT: Rensey
WWW

Re: Aśoka wielki

Oglądałam, ale przyznam, że wielkie dzieło to to nie jest. Jednak przyznam, że z tego filmu podobają mi się dwie piosenki: 'O Re Kanchi" o "San Sanana". Ale koniec jest baaardzo smutny i ostrzegam, że przydadzą się chusteczki ;(


Znużona, przetarłam oczy i zgniotłam poduszkę pod głową. Usłyszałam cichy głos Rena, gdy nucił naszemu nowo narodzonemu synkowi w pokoju obok. Mówił do niego łagodnie w hindi i chociaż nadal nie rozumiałam tego języka, rozpoznałam słowa, którymi Ren zwracał się do naszego synka - Mera raja beta - co oznaczało "Synku, mój mały książę".

Offline

 

#4 14-12-12 18:07:47

 Koldunka

Phet

12692383
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 20-11-12
Posty: 214
Punktów :   
Ulubiona postać: Dhiren
Ulubiona część: IV
Ulubiona para KT: Kelsey i Dhiren

Re: Aśoka wielki

tak jest różny od typowych Bollywoodowskich produkcji ze względu właśnie na smutne zakończenie.


http://i61.tinypic.com/2m5miva.gif

                      "(...)-Zawsze byłaś taką upartą,ślepą,bezmyślną dziewczyną?
                                         -Czyżbyś nazwał mnie głupią?
                       -Owszem,tyle że w nieco bardziej poetycki sposób! (...) "

KT. Wyprawa

Offline

 

#5 14-12-12 18:36:35

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Aśoka wielki

ja dodam od siebie, że Postać Aśoki jest trwale zapisane w historii Indii, gdzie uważany jest za prawdziwego bohatera. Nazywany był rzeźnikiem dla wrogów i znany był głownie  z tego że był okrutny dla wrogów. Poza tym, przy przejęciu władzy po ojcu, Aśoka zamordował niemal całe swoje rodzeństwo. Ceniony jednak jest za to, że po, w której zginęło ponad 100 tysięcy ludzi dotarło do niego,co tak naprawdę zrobił, i przeżył swoisty katharsis nawracając się na buddyzm.

Aśoka był synem Chandragupty (Ćandragupty)- jeśli ktoś czytał już IV część klątwy. imię powinno mu się rzucić w oczy... :P


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#6 14-12-12 20:25:31

 Destiny

Założycielka

Zarejestrowany: 18-07-12
Posty: 1640
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren's my home
Ulubiona część: I i IV
Ulubiona para KT: Rensey
WWW

Re: Aśoka wielki

Wiem, czytałam o nim całkiem sporo. Był on tematem mojego wypracowania o największych ludziach świata. A że wybrałam Indie, to zdecydowałam się właśnie na Aśokę. Poza tym koło na fladze Indii jest właśnie kołem Aśoki. Są jeszcze inne indyjskie symbole związane z tym wielkim człowiekiem, mianowicie obecne godło Indii czyli cztery lwy stojące na graficznym przedstawieniu Koła Dharmy :3


Znużona, przetarłam oczy i zgniotłam poduszkę pod głową. Usłyszałam cichy głos Rena, gdy nucił naszemu nowo narodzonemu synkowi w pokoju obok. Mówił do niego łagodnie w hindi i chociaż nadal nie rozumiałam tego języka, rozpoznałam słowa, którymi Ren zwracał się do naszego synka - Mera raja beta - co oznaczało "Synku, mój mały książę".

Offline

 

#7 22-02-13 09:54:32

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Aśoka wielki

Wymęczyłam dzisiaj w nocy Aśokę- chociaż z wielkim trudem. Zbierałam sie do filmu od kilku lat, mimo, iż miałam go na wyciągnięcie ręki.
Ale kurcze, nie podobało mi się- filmy bolly są patetyczne i eskapistyczne i z całą świadomością je oglądałam, i w sumie to w nich lubię... ale tu moją uwagę przyciągały jedynie konie ;/

Reżyser Aśoki jest także twórcą Urumi- całe szczęście, że ludzie się rozwijają. Podobnie rzecz ma się z Sharukhiem.


Koldunka napisał:

tak jest różny od typowych Bollywoodowskich produkcji ze względu właśnie na smutne zakończenie.

Na upartego, Aśoka zaprzestał wojen, więc można to podciągnąć do dobrych zakończeń :P

Inne zaskakujące zakończenia (śmiercionośne) możesz zobaczyć w "Dil Se" i "Shakti-the power"


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#8 22-02-13 10:23:41

 Koldunka

Phet

12692383
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 20-11-12
Posty: 214
Punktów :   
Ulubiona postać: Dhiren
Ulubiona część: IV
Ulubiona para KT: Kelsey i Dhiren

Re: Aśoka wielki

Nie zapominajmy , że ten film jest już dość stary (2001 rok) a  Shah Rukh Khan dopiero na półmetku swojej gry aktorskiej. Niemniej twórcy mieli dobre chęci, nie jest to epickie dzieło ale też nie jest tak źle :)  Mi się podoba chociażby ze względu na scenerię i wątek historyczny. Przyznaję , że chwilami trudno się to ogląda (sama niektóre sceny przewijałam i po zatrzymaniu nie straciłam nic z filmu)


http://i61.tinypic.com/2m5miva.gif

                      "(...)-Zawsze byłaś taką upartą,ślepą,bezmyślną dziewczyną?
                                         -Czyżbyś nazwał mnie głupią?
                       -Owszem,tyle że w nieco bardziej poetycki sposób! (...) "

KT. Wyprawa

Offline

 

#9 22-02-13 11:49:07

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Aśoka wielki

Koldunka napisał:

Nie zapominajmy , że ten film jest już dość stary (2001 rok) a  Shah Rukh Khan dopiero na półmetku swojej gry aktorskiej. Niemniej twórcy mieli dobre chęci, nie jest to epickie dzieło ale też nie jest tak źle :)  Mi się podoba chociażby ze względu na scenerię i wątek historyczny. Przyznaję , że chwilami trudno się to ogląda (sama niektóre sceny przewijałam i po zatrzymaniu nie straciłam nic z filmu)

ha, oczywiście że masz rację co do zaawansowania o technologii nagrywania i gry ShahRukha.. ale jednocześnie...
Jak przypomnę sobie jego grę w "Dil to pagal hai" czy w Shakti to miewam wątpliwości, co do jego słabego warsztatu.
Czasem się zastanawiałam, czy nie zależy to po prostu od wymagań reżysera. Weźmy np jego role w filmach Karana Johara (np KANK czy MNIK).

A w Aśoce przewijałam wszystkie piosenki... i większość scen z Kareeną- no nie znoszę tej aktorki (w przeciwieństwie do jej siostry Carismy), i znośna była dla mnie tylko w ra.One.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.biologiaup.pun.pl www.bractwo-mroku-margonem.pun.pl www.ranger-airsoft-team.pun.pl www.managerpbf.pun.pl www.our-story.pun.pl