#1 27-12-12 21:47:15

 Tigress

Zwiedzający

Skąd: Płonsk, a najczęściej mój pokó
Zarejestrowany: 22-07-12
Posty: 16
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan <3
Ulubiona część: 2

Dramiona

Hej. Najpierw chciałabym was się zapytać, czy taki motyw wam się podoba. Moje opowiadanie będzie obejmował temat (może już oklepany) o Hermionie i Draco z HP. Jak nie chcecie takiego, to piszcie.


Jestem jak pies. Czasem mogę ugryźć, ale nie możesz nienawidzić psa. To takie kochane stworzenia.

Offline

 

#2 27-12-12 22:40:07

 Minjami

Anamika

44324206
Skąd: Ostóda :D
Zarejestrowany: 28-10-12
Posty: 700
Punktów :   
Ulubiona postać: nwm wszystkie kocham 
Ulubiona część: 1,2,3 :P
WWW

Re: Dramiona

no spk spk ;) (każdy pomysł jest dobry :D )
czekam na tw twórczość :D


http://24.media.tumblr.com/tumblr_m86waqFYRC1rcidgso1_500.gif

Offline

 

#3 28-12-12 19:05:50

 Koldunka

Phet

12692383
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 20-11-12
Posty: 214
Punktów :   
Ulubiona postać: Dhiren
Ulubiona część: IV
Ulubiona para KT: Kelsey i Dhiren

Re: Dramiona

jeśli fajnie je napiszesz to czemu nie? :) trzymam kciuki i powodzenia


http://i61.tinypic.com/2m5miva.gif

                      "(...)-Zawsze byłaś taką upartą,ślepą,bezmyślną dziewczyną?
                                         -Czyżbyś nazwał mnie głupią?
                       -Owszem,tyle że w nieco bardziej poetycki sposób! (...) "

KT. Wyprawa

Offline

 

#4 11-01-13 22:44:12

 Tigra

Zagubiony w dżungli

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 30-10-12
Posty: 197
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren
Ulubiona część: czekam
Ulubiona para KT: Ren&Kelsey

Re: Dramiona

Jestem ciekawa co wymyślisz...

Offline

 

#5 15-01-13 20:58:53

 Tigress

Zwiedzający

Skąd: Płonsk, a najczęściej mój pokó
Zarejestrowany: 22-07-12
Posty: 16
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan <3
Ulubiona część: 2

Re: Dramiona

Przepraszam. Dopiero niedawno wrócił mi transfer i nie mogłam wejść na forum. Już pisałam o czym będzie to opowiadanie. Ale to jest tylko na podstawie HP. Większość informacji będzie wymyślona prze zemnie :) życzę miłego czytania.


Rozdział 1
Hermiona obudziła się w cudownym nastroju. Właśnie dzisiaj ma wrócić do swojej ukochanej szkoły. To już ostatni rok i zapowiada się na prawdę cudowny. Zaraz na początku wakacji dostała list od profesora Snayp'a, że została wybrana na prefekta naczelnego swojego domu. Bardzo się ucieszyła. Zawsze o tym marzyła. Pierwszą połowę wakacji spędziła razem ze swoimi rodzicami we Włoszech. Kiedy tylko wróciła od razu znajomi (mugole) wyciągnęli ją na wyjazd do Zakopanego. I tam właśnie jej życie całkowicie się zmieniło. Straciła dawnych przyjaciół, ale za to zyskała nowych, którzy nie widzieli w niej tylko kujonki, która odrabia za nich lekcje, ale zaje*** dziewczynę, która potrafi wypić, zapalić(nie tylko papierosa) i pożartować, ale najdziwniejsze co się stało...jej odwieczny wróg...Draco Malfoy...nagle stał się jej przyjacielem. Ale zacznijmy od początku. Kiedy Hermi wróciła z rodzicami do Płocka, nawet dobrze nie zdążyła się rozpakować, a w jej pokoju znalazła się jej przyjaciółka jeszcze z dzieciństwa Ola Wysocka.
- Nareszcie wróciłaś. Strasznie się za tobą stęskniłam
Przyjaciółki uścisnęły się i zaczęły ogarniać na wieczorne wyjście. Hermiona już miała prostować włosy, ale Ola chwyciła lokówkę i rzekła:
-Czas na jakąś zmianę. Zamknij oczy i daj mi się pobawić. Zobaczysz, że nie pożałujesz.
Hermiona ufała przyjaciółce, dlatego zrobiła to co jej powiedziała. Musiała tak siedzieć około 2 godzin. Zaczynała przysypiać, ale kiedy poczuła, że Morfeusz bierze ją w swoje ramiona usłyszała głos Oli...SKOŃCZYŁAM
Hermiona nie mogła uwierzyć w to co zobaczyła. Jej włosy były odrobinę skrócone i delikatnie pofalowane. Na jej oczach był czarny cień, który podkreślał jej ciemne oczy. Na ustach krwistoczerwona szminka.
- I jak? - spytała Ola
-Jestes prawdziwą czarodziejką. Kocham cię. - Powiedziała Hermiona i ucałowała Olę. Poszły na imprezę.
Dziewczyny świetnie się bawiły. Hermionie zachciało się palić, dlatego powiedziała dziewczynom, że idzie na dwór, wzięła torebkę i wyszła. Była już przy końcu filtra, kiedy za swoimi plecami usłyszała znajomy ze szkoły głos:
- Nie wierzę, jak nasza kujoneczka szaleje!!
Odwróciła sie i zobaczyła znienawidzoną twarz blond arystokraty.
- Czego chcesz Malfoy?
-  Nic. Tak tylko zdziwiłem się jak cię zobaczyłem. Bez Bliznowatego i Wiewióra. Czyżby nasz święta trójca się rozstała?
Powiedział z kpiącym uśmiechem.
- To nie twoja sprawa dupku.
- Oj Granger Granger. Jak zwykle niemiła i wyszczekana. Chodź może potańczyć. W końcu nie po to się przychodzi na impre. Przynajmniej ja tak nie robię, ale widzę, że ty tez jakoś nie masz ochoty już tu stać. Cała drżysz.
- Już się tak o mnie nie martw.
Zgasiła papierosa i przodem weszła do sali.



No to koniec pierwszej notki. W następnej może już się coś rozkręci. Najtrudniej jest zacząć, a to mam już za sobą.
:)


Jestem jak pies. Czasem mogę ugryźć, ale nie możesz nienawidzić psa. To takie kochane stworzenia.

Offline

 

#6 16-01-13 14:45:38

 Tigra

Zagubiony w dżungli

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 30-10-12
Posty: 197
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren
Ulubiona część: czekam
Ulubiona para KT: Ren&Kelsey

Re: Dramiona

Jest świetne i rozumiem cię. Najgorzej jest zacząć, a później zakączyć... Przynajmniej ja tak mam...
Mam tylko jedno pytanie...
W pierwszym akapicie- druga linijka od końca- napisałaś, że Draco stał się jej przyjacielem, a pod koniec "notki" gadają nadal jak wrogowie...
Pytanie:
przyjaciółmi staną się później?

Offline

 

#7 16-01-13 15:41:28

 Tigress

Zwiedzający

Skąd: Płonsk, a najczęściej mój pokó
Zarejestrowany: 22-07-12
Posty: 16
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan <3
Ulubiona część: 2

Re: Dramiona

Tak...na początku rozdziału jest pierwszy września, a potem opisuję 1 miesiąc wcześniej, w którym będę opisywała ich drogę do tej przyjaźni.


Jestem jak pies. Czasem mogę ugryźć, ale nie możesz nienawidzić psa. To takie kochane stworzenia.

Offline

 

#8 02-02-13 21:39:58

 Tigra

Zagubiony w dżungli

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 30-10-12
Posty: 197
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren
Ulubiona część: czekam
Ulubiona para KT: Ren&Kelsey

Re: Dramiona

Aaa... to już mi trochę w głowię pojaśniało.

Offline

 

#9 03-02-13 19:24:14

 Destiny

Założycielka

Zarejestrowany: 18-07-12
Posty: 1640
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren's my home
Ulubiona część: I i IV
Ulubiona para KT: Rensey
WWW

Re: Dramiona

Ilonka, bez przekleństw poproszę xD Jest spoczko, ale i tak jestem lepsza, wiesz o tym <3 :P


Znużona, przetarłam oczy i zgniotłam poduszkę pod głową. Usłyszałam cichy głos Rena, gdy nucił naszemu nowo narodzonemu synkowi w pokoju obok. Mówił do niego łagodnie w hindi i chociaż nadal nie rozumiałam tego języka, rozpoznałam słowa, którymi Ren zwracał się do naszego synka - Mera raja beta - co oznaczało "Synku, mój mały książę".

Offline

 

#10 17-03-13 23:13:26

 Oxymora

Poszukujący pracy

Zarejestrowany: 14-03-13
Posty: 37
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
WWW

Re: Dramiona

Hej :D
Zacznę od tego, że miło trafić na coś takiego na forum nie związanym z HP. Do Dramione (jestem przyzwyczajona do angielskiej nazwy paringu i tak będę pisać) nic nie mam, wręcz żywię do niego pewien sentyment, bo to od bloga Dramione się wszystko u mnie zaczęło :)
Co do tekstu... Cóż, nie będę oszukiwać, że jest nad czym pracować.

Tigress napisał:

Zaraz na początku wakacji dostała list od profesora Snayp'a

Snape'a!!!

Tigress napisał:

Została wybrana na prefekta naczelnego swojego domu. Bardzo się ucieszyła. Zawsze o tym marzyła.

Pisanie jak w telegrafie. To nie pasuje. To jest opowiadanie. Trzeba łączyć zdania. Niech tworzą logiczną całość.

Tigress napisał:

Kiedy tylko wróciła od razu znajomi (mugole) wyciągnęli ją na wyjazd do Zakopanego.

Po "wróciła" przecinek.

Tigress napisał:

najdziwniejsze co się stało...jej odwieczny wróg...Draco Malfoy...nagle stał się jej przyjacielem.

Po co... tyle... wielokropków...?

Tigress napisał:

Kiedy Hermi wróciła z rodzicami do Płocka

Rozumiem, że na potrzeby fabuły Hermiona mieszka w Polsce. Tylko po co? Jeśli masz w związku z tym jakieś plany odnośnie fabuły to ja nic nie mówiłam xD

Tigress napisał:

w jej pokoju znalazła się jej przyjaciółka jeszcze z dzieciństwa Ola Wysocka.

1. To "jeszcze" jest niepotrzebne. Można by to napisać:
jej przyjaciółka, którą znała od dzieciństwa
albo po prostu:
jej przyjaciółka z dzieciństwa
2. Przed "Ola" przecinek.

Tigress napisał:

Zaczynała przysypiać, ale kiedy poczuła, że Morfeusz bierze ją w swoje ramiona usłyszała głos Oli...SKOŃCZYŁAM

"SKOŃCZYŁAM" nie jest wypowiedzą narratora tylko Oli. Tak więc po "Oli" zamiast wielokropku dwukropek, a "SKOŃCZYŁAM" od myślnika (jeśli tak to od nowej linijki) albo w cudzysłów. Albo pobawimy się w mowę zależną:
usłyszała głos Oli mówiący, że skończyła

Tigress napisał:

Na jej oczach był czarny cień, który podkreślał jej ciemne oczy.

Powtórzenie. Zamiast drugiego "oczy" można dać np. "tęczówki".

Pod koniec pojawiło się kilka literówek ("nasz" zamiast "nasza"), niedociśnięte Alty ("sie" zamiast "się"), ale oprócz tego żadnych rażących błędów nie było. Ogólnie rozdział bardzo króciutki, ale nie od razu "Odyseję" napisano ;)
Pisz, pisz i jeszcze raz pisz, bo inaczej pisać się nie nauczysz :D
Dużo weny życzę!


http://img441.imageshack.us/img441/9945/sygnaturat.png
Chciałem powiedzieć światu tylko jedno słowo. Ponieważ nie potrafiłem tego, stałem się pisarzem.
Stanisław Jerzy Lec

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.czarnywrzesien.pun.pl www.trollekomiksowe.pun.pl www.bozogrobcy.pun.pl www.utpdul.pun.pl www.poradnikrpg.pun.pl