#1 11-05-13 16:43:20

 judryk2003

Król Rajaram

Skąd: Chociwel
Zarejestrowany: 22-04-13
Posty: 412
Punktów :   
Ulubiona postać: Dhiren <3
Ulubiona część: Wszystkie :)
Ulubiona para KT: Ren & Kells

Paćisi

Paćisi to gra w którą często grali bohaterowie książek.
Zna ktoś zasady albo gdzie można to kupić?


http://3.bp.blogspot.com/-Ct4w9RzEWug/UXLcBVsb27I/AAAAAAAAAVU/4vB0EcXOS64/s320/REN.gif
„Serce oddane ukochanej osobie pokona każdą przeszkodę, radźkumari. Uwierz w to, a ja dopilnuję, żebyś była bezpieczna.”
Klątwa Tygrysa: Przeznaczenie, str. 321

Offline

 

#2 11-05-13 17:24:26

 Alhena

Król Rajaram

Zarejestrowany: 25-03-13
Posty: 459
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Paćisi

Po przeczytaniu 2. części też się zainteresowałam tym tematem, także trochę poszperałam w internecie.
Gdzie można kupić to nie mam pojęcia, w Indiach dalej się w to gra więc tam na pewno ;) Ale plansza jest bardzo podobna do tej od chińczyka, więc wydaje mi się, że dałoby się grać na tej samej.

Informacje z wikipedi:
"Plansza do pachisi w kształcie czteroramiennego krzyża wykonana jest tradycyjnie z haftowanego materiału. Na każdym ramieniu znajdują się 3 rzędy pól. Dwanaście pól na końcu każdego ramienia (po 4 w każdym rzędzie) to tzw. "zamek", gdzie zbijanie pionków przeciwnika jest niedozwolone. Pole środkowe, zwane Charkoni, jest pozycją startową i celem wszystkich pionków. Każdy z graczy posiada 4 pionki w jednym kolorze: czarne, zielone, czerwone lub żółte. Za pomocą sześciu (czasem siedmiu) muszelek porcelanek określa się o ile pól można poruszyć pionek. Rzucając muszelki sprawdzamy ile upadło płaską stroną do góry"

"Za pomocą rzutu muszelkami wyznaczany jest pierwszy gracz (najwyższy wynik oznacza pierwszego gracza). Następnie ruch wykonują kolejni gracze znajdujący się po prawej stronie.
Pierwszy pionek wprowadzany jest do gry dowolnym rzutem. Każdy kolejny może być wprowadzony zamiast ruchu pionkiem, lecz jedynie w przypadku wyniku premiowego - 6, 10 lub 25. Po wprowadzeniu pionka gracz otrzymuje kolejną kolejkę. Gracz może posiadać na planszy jednocześnie dowolną liczbę pionków.
Jeden rzut uprawnia do poruszenia jednego pionka. W przypadku niekorzystnego rzutu gracz ma prawo zrezygnować z ruchu.
Więcej niż jeden pionek jednego gracza może zajmować jedno pole. Na polach w zamku pionki są chronione i nie mogą zostać zbite. Poza zamkiem gdy pionek zatrzyma się na polu zajętym przez pionek lub pionki innego gracza, pionek ten (lub pionki) wracają do Charkoni. Pionki zbite muszą być ponownie wprowadzone do gry premiowym rzutem (6, 10 lub 25). Gracz zbijający pionki otrzymuje dodatkową kolejkę.
Wygrywa gracz, który przeprowadzi wszystkie cztery pionki z Charkoni, przez środkowy rząd pól, wokół planszy w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara po polach zewnętrznych i umieści je z powrotem w Charkoni przez środkowy rząd pól. Ponieważ środkowy rząd pól jest wspólny dla pionków rozpoczynających i kończących okrążenie, pionek powracający może być położony na boku by uniknąć pomyłki. Aby umieścić pionek w Charkoni należy wyrzucić dokładnie tyle, ile pól dzieli pionek od celu. Po pokonaniu pełnego okrążenia pionki są najczęściej usuwane z planszy.
Jedno z pól w każdym zamku znajduje się dokładnie 25 pól od Charkoni. Popularna strategia polega na umieszczeniu tam swojego pionka by umieścić go w Charkoni w przypadku wyrzucenia 2"


"Lubimy ludzi, którzy bez wahania mówią to, co myślą, pod warunkiem, że myślą to samo, co my."

Mark Twain

Offline

 

#3 11-05-13 18:40:52

 judryk2003

Król Rajaram

Skąd: Chociwel
Zarejestrowany: 22-04-13
Posty: 412
Punktów :   
Ulubiona postać: Dhiren <3
Ulubiona część: Wszystkie :)
Ulubiona para KT: Ren & Kells

Re: Paćisi

Też spojrzałam na wikipedia - i tam mają jakieś dziwne kostki
To te muszelki?
Można to gdzieś kupić?


http://3.bp.blogspot.com/-Ct4w9RzEWug/UXLcBVsb27I/AAAAAAAAAVU/4vB0EcXOS64/s320/REN.gif
„Serce oddane ukochanej osobie pokona każdą przeszkodę, radźkumari. Uwierz w to, a ja dopilnuję, żebyś była bezpieczna.”
Klątwa Tygrysa: Przeznaczenie, str. 321

Offline

 

#4 11-05-13 18:44:43

 Alhena

Król Rajaram

Zarejestrowany: 25-03-13
Posty: 459
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Paćisi

http://qnszt.pl/catalog/341_1_muszle_cale.html  to chyba o te chodzi- porcelanki

Ostatnio edytowany przez Alhena (11-05-13 18:51:38)


"Lubimy ludzi, którzy bez wahania mówią to, co myślą, pod warunkiem, że myślą to samo, co my."

Mark Twain

Offline

 

#5 11-05-13 18:45:50

 Destiny

Założycielka

Zarejestrowany: 18-07-12
Posty: 1640
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren's my home
Ulubiona część: I i IV
Ulubiona para KT: Rensey
WWW

Re: Paćisi

Hmm... Łukasz z Sarą chyba w to grali... ale nie wiem czy to było to, czy zwykły chińczyk. Nigdy nie pytałam :P


Znużona, przetarłam oczy i zgniotłam poduszkę pod głową. Usłyszałam cichy głos Rena, gdy nucił naszemu nowo narodzonemu synkowi w pokoju obok. Mówił do niego łagodnie w hindi i chociaż nadal nie rozumiałam tego języka, rozpoznałam słowa, którymi Ren zwracał się do naszego synka - Mera raja beta - co oznaczało "Synku, mój mały książę".

Offline

 

#6 13-05-13 21:54:42

 judryk2003

Król Rajaram

Skąd: Chociwel
Zarejestrowany: 22-04-13
Posty: 412
Punktów :   
Ulubiona postać: Dhiren <3
Ulubiona część: Wszystkie :)
Ulubiona para KT: Ren & Kells

Re: Paćisi

Alhena napisał:

http://qnszt.pl/catalog/341_1_muszle_cale.html  to chyba o te chodzi- porcelanki

Ładne to jest. Nawet bardzo ładne

Może nad morzem sobie muszelki poszukam i tymi zastąpię, a później sobie planszę uszyję - oto moje plany na wakacje :)


http://3.bp.blogspot.com/-Ct4w9RzEWug/UXLcBVsb27I/AAAAAAAAAVU/4vB0EcXOS64/s320/REN.gif
„Serce oddane ukochanej osobie pokona każdą przeszkodę, radźkumari. Uwierz w to, a ja dopilnuję, żebyś była bezpieczna.”
Klątwa Tygrysa: Przeznaczenie, str. 321

Offline

 

#7 14-05-13 09:01:19

 Alhena

Król Rajaram

Zarejestrowany: 25-03-13
Posty: 459
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Paćisi

Daj znać jak skończysz. Jestem ciekawa czy wyjdzie ;)
Sama też tak mam. Jak się nie ma, co się lubi, trzeba to sobie zrobić :D

Gdzieś jeszcze słyszałam, że są naszyjniki z porcelanek. Można kupić i rozpruć...

Ostatnio edytowany przez Alhena (14-05-13 09:02:57)


"Lubimy ludzi, którzy bez wahania mówią to, co myślą, pod warunkiem, że myślą to samo, co my."

Mark Twain

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.liceum.pun.pl www.wanderers.pun.pl www.psychologia-czlowieka.pun.pl www.nowytemat.pun.pl www.zakonwilki.pun.pl