#61 07-08-13 13:48:49

 Zoffijka

Bileciarz

Zarejestrowany: 13-05-13
Posty: 80
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren. ♥
Ulubiona część: Część pierwsza i czwarta.
Ulubiona para KT: Kelsey i Ren.

Re: Co teraz czytasz?

Moje ulubione powieści to: "Zwiadowcy", Johna Flanagana, "Władca Pierścieni" oraz "Hobbit" Johna Ronalda Reuela Tolkiena, "Felix, Net i Nika" Rafała Kosika i "Dzieje Elenium" Davida Eddingsa. Wczoraj wieczorem skończyłam czytać trzecią część tej ostatniej, a dzisiaj rano dorwałam się do "Eragona". :)


https://24.media.tumblr.com/7605eafa220051e67ec592010335d9a1/tumblr_mthki7qrk41rqm76ko1_500.gif
Samu... <3

Offline

 

#62 07-08-13 14:05:46

 Destiny

Założycielka

Zarejestrowany: 18-07-12
Posty: 1640
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren's my home
Ulubiona część: I i IV
Ulubiona para KT: Rensey
WWW

Re: Co teraz czytasz?

Bo to trzeba przeczytać. Już w pierwszych chwilach pierwszego odc. było tyle niezgodności, że bałam się, iż rozwalę kompa. I jeszcze mojego Adama mi popsuli (czego im nie wybaczę!) i dali na tą rolę jakiegoś trolla, a tymczasem mój Adamek w książce był super przystojnym rudzielcem :cry:

Po pierwsze: Cassie i Adam poznali się zupełnie inaczej. Było to na plaży, jakiś miesiąc przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Cassie uratowała Adama, bo bracia jej 'koleżanki' Portii chcieli go zabić, bo Conant był czarownicą (nie, nie pomyliłam się. W "TK" nie ma czarodziei, nawet facet jest określany mianem czarownicy xd). I tak wgl, Adam nie ma rodziców! Zginęli (zresztą jak większość rodziców członków kowenu) i wychowała go babcia. Poza tym, on pojawił się ponownie nieco dalej niż w połowie książki, a w serialu jest od samego początku do końca.

Po drugie: Mama Cassie wcale nie umarła! Jest w książce i ma się dobrze. Tylko w II tomie sprawy się trochę komplikują, ale umiera ktoś zupełnie inny.

Po trzecie: W serialu nie ma chyba (albo ja nie zauważyłam) Radży - psa Adama. A on jest baaaardzo ważny w książce ponieważ to dzięki niemu Cassie i Adam się poznali -.- No i nie wspomnę już, że ten piękny owczarek niemiecki prawie że swojego właściciela nie opuszcza na krok. -.-

Po czwarte: Krąg składa się z 12-stu, nie 6-ściu osób! Adam, Cassie, Diana, Faye, Deborah, Laurel, Melanie, Nick, bliźniaki Henderson (Doug i Chris), Suzan i Sean (chyba nikogo nie pominęłam xd).

I po piąte (to już na yt widziałam): Cassie i Adam pierwszy raz całowali się na plaży po tym, jak Adam zażądał od dziewczyny wyjaśnień, czemu go unika i nie chce nikomu powiedzieć, że oboje się już znają. I przyłapały ich dwa koty Faye, a nie ten chłopak (nie wiem, który to ale wydaje mi się, że to mógł być Nick). NIKT o tym nie wiedział oprócz Faye, Adama i Cassie, a i Adam nie był świadomy tego, co się później działo.

No, trochę spoilerów walnęłam, ale co tam xd
To są jedne z powodów, dla których nie oglądam dalej tego czegoś, co niby jest na podstawie książki (nawet pierwszego odc. nie skończyłam), bo po prostu coś się we mnie gotuje, jak widzę te wszystkie niezgodności.
Grrr! :angry:


Znużona, przetarłam oczy i zgniotłam poduszkę pod głową. Usłyszałam cichy głos Rena, gdy nucił naszemu nowo narodzonemu synkowi w pokoju obok. Mówił do niego łagodnie w hindi i chociaż nadal nie rozumiałam tego języka, rozpoznałam słowa, którymi Ren zwracał się do naszego synka - Mera raja beta - co oznaczało "Synku, mój mały książę".

Offline

 

#63 07-08-13 21:37:05

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Co teraz czytasz?

Destiny napisał:

To są jedne z powodów, dla których nie oglądam dalej tego czegoś, co niby jest na podstawie książki (nawet pierwszego odc. nie skończyłam), bo po prostu coś się we mnie gotuje, jak widzę te wszystkie niezgodności.
Grrr! :angry:

A niby pamietniki wampiów są zgodne z ksiazką?
Lub czysta krew?
I wierzysz, że klatwa tez będzie spójna z ksiazką??

Des, Ty marzycielko :D


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#64 07-08-13 23:28:05

 Destiny

Założycielka

Zarejestrowany: 18-07-12
Posty: 1640
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren's my home
Ulubiona część: I i IV
Ulubiona para KT: Rensey
WWW

Re: Co teraz czytasz?

Ale Pamiętniki są beznadziejne jeśli chodzi o książkę. Za to Tajemny Krąg... cud, miód i orzeszki :D Może nie byłoby tak źle, gdyby nie troll grający Adama, TO mnie chyba najbardziej tu wkurza ;c


Znużona, przetarłam oczy i zgniotłam poduszkę pod głową. Usłyszałam cichy głos Rena, gdy nucił naszemu nowo narodzonemu synkowi w pokoju obok. Mówił do niego łagodnie w hindi i chociaż nadal nie rozumiałam tego języka, rozpoznałam słowa, którymi Ren zwracał się do naszego synka - Mera raja beta - co oznaczało "Synku, mój mały książę".

Offline

 

#65 08-08-13 21:20:46

 DhirenLove

Bileciarz

34455413
Zarejestrowany: 08-08-13
Posty: 84
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: IV
Ulubiona para KT: Ren i Kelsey
WWW

Re: Co teraz czytasz?

Mi koleżanka poleciła szepty chwaląc że jest świetna :> Wymieniłam się z nią książkami: Klątwa na szepty i tak obie czytamy. Podoba mi się jednak po kilku rozdziałach cały czas zerkam na przeczytaną klątwę. z lekkimi łzami biorę ją do ręki i zaznaczone momenty czytam cichutko pod nosem czasem szlochając a czasem się śmieje. Czytam tak wraz z olbrzymim tygrysem. Jeżeli macie jeszcze jakieś fajne pomysły na kategorie fantasy - romantyzm z chęcią je przyjmę, ponieważ chciałabym mieć inne lektury czekając na V część klątwy :>


http://img90.imageshack.us/img90/1980/vtt3.png

Offline

 

#66 08-08-13 21:31:28

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Co teraz czytasz?

DhirenLove napisał:

Jeżeli macie jeszcze jakieś fajne pomysły na kategorie fantasy - romantyzm z chęcią je przyjmę, ponieważ chciałabym mieć inne lektury czekając na V część klątwy :>

klątwa to nie do konca fantasy, bardziej coś w kierunku paranormal...


Fantasy jest w świecie baśni- ja obecnie czytuję Świat czarownic Andre Norton. Kobietka miała genialny umysł!
Kilka książek fantasy opisywałam tu na forum- te w ciemno mogę polecić. Margit Sandemo fajnie pisze, ale akurat jej pióro może być czasem zbyt wyuzdane dla wiekszości czytelniczek tutaj.. chociaż Saga o Czarnoksięzniku jest  bezpieczna :)


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#67 08-08-13 21:34:13

 DhirenLove

Bileciarz

34455413
Zarejestrowany: 08-08-13
Posty: 84
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: IV
Ulubiona para KT: Ren i Kelsey
WWW

Re: Co teraz czytasz?

Lutka Oczywiście masz racje że to nie do końca fantasy ale czytając tę sagę każdy wie o co chodzi :> Z propozycji skorzystam i bardzo dziękuję :)


http://img90.imageshack.us/img90/1980/vtt3.png

Offline

 

#68 08-08-13 22:39:54

 Destiny

Założycielka

Zarejestrowany: 18-07-12
Posty: 1640
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren's my home
Ulubiona część: I i IV
Ulubiona para KT: Rensey
WWW

Re: Co teraz czytasz?

Klątwa Tygrysa to wgl takie dziwne paranomal romance ;3


Znużona, przetarłam oczy i zgniotłam poduszkę pod głową. Usłyszałam cichy głos Rena, gdy nucił naszemu nowo narodzonemu synkowi w pokoju obok. Mówił do niego łagodnie w hindi i chociaż nadal nie rozumiałam tego języka, rozpoznałam słowa, którymi Ren zwracał się do naszego synka - Mera raja beta - co oznaczało "Synku, mój mały książę".

Offline

 

#69 09-08-13 10:54:34

 DhirenLove

Bileciarz

34455413
Zarejestrowany: 08-08-13
Posty: 84
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: IV
Ulubiona para KT: Ren i Kelsey
WWW

Re: Co teraz czytasz?

No właśnie tej nazwy mi brakowało na języku :3 Spodobała mi się taka "kategoria" książki i jestem ciekawa czy znajdę jakieś jeszcze inne powieści tego typu :) Oczywiście chciałabym również przeczytać nową książkę pisaną przez Colleen Houck :>>


http://img90.imageshack.us/img90/1980/vtt3.png

Offline

 

#70 12-08-13 21:26:50

 Tygrys02

Nilima

48241186
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 26-06-13
Posty: 359
Punktów :   
Ulubiona postać: Sohan Kishan
Ulubiona część: Wszystkie
Ulubiona para KT: Ren ♥ Kelsey

Re: Co teraz czytasz?

Jednym Zaklęciem - Lawrence Watt-Ewans - Znalazłem w stosie żeczy z 19 wieku :D


"Tell the world how awesome you are ... or that you really like cookies."

Offline

 

#71 21-08-13 12:46:12

 DhirenLove

Bileciarz

34455413
Zarejestrowany: 08-08-13
Posty: 84
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: IV
Ulubiona para KT: Ren i Kelsey
WWW

Re: Co teraz czytasz?

Zaczęłam, a właściwie przeczytałam dwie książki z serii "Dziewiąty Mag" Alice Rosalie Reystone - polska pisarka fantasy. Książka jest wspaniała, a premiera ostatniej części będzie 9 września tego roku :) Książka fantasy o smokach, równoległych światach i oczywiście o miłości :) Weterynarka Ariel trafia do dziwnego świata z pomocą tajemniczego Fabiena. Ma bowiem w jego świecie, gdzie panują Losowania wyleczyć smoki ^^ Poznaję Marcusa - błękitnookiego, przystojnego oficera, z którym przeżywa przygody ;> Ariel jak Kelsey jest baaardzo uparta i, podobnie jak Kells, zachowuję się nie taktownie (czasem :)) w stosunku do mężczyzny którego darzy sympatią :> Polecam książkę w 100%, ponieważ jest wspaniała ! Zawiera większość elementów ( podróże, miłość, rozczarowania, stwory ) jak w KT ^^


http://img90.imageshack.us/img90/1980/vtt3.png

Offline

 

#72 30-08-13 16:44:03

 Dhirells <3

Opiekun białego tygrysa

50046863
Skąd: Chełmża
Zarejestrowany: 21-10-12
Posty: 121
Punktów :   
Ulubiona część: I
WWW

Re: Co teraz czytasz?

Skończyłam książkę "Paranormalność" Kiersten White, a zaczynam trzeci tom z serii Upadli Lauren Kate, pt. "Namiętność". Swoją drogą polecam, magiczne i totalnie romantyczne książki <3 :heart:

Ostatnio edytowany przez Dhirells <3 (30-08-13 16:44:33)


http://img.besty.pl/images/307/53/3075307.gif

Offline

 

#73 31-08-13 09:21:43

 Alhena

Król Rajaram

Zarejestrowany: 25-03-13
Posty: 459
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Co teraz czytasz?

Col Buchanan "Zemsta Wędrowca"
Kontynuacja  "Wędrowca" opowiadająca o zabójcach.
Książka kupiłam oczywiście ze względu na okładkę, a dodatkowo przyczyniła się do tego genialna cena (9,90;)). Pomyślałam sobie, że jak będzie fajna to wtedy kupię pierwszą część.
Jeszcze zanim się za to zabrałam popatrzyłam sobie trochę na recenzje i aż się przeraziłam- ani jednej pozytywnej. No ale nic, zaczęłam czytać z nadzieją, że to jednak recenzenci się mylą. Ale niestety, książka do bani... O ile styl pisarza dałoby się przeżyć, to jednak historia okropnie nudna.

Ostatnio edytowany przez Alhena (31-08-13 09:22:35)


"Lubimy ludzi, którzy bez wahania mówią to, co myślą, pod warunkiem, że myślą to samo, co my."

Mark Twain

Offline

 

#74 31-08-13 16:34:59

 Destiny

Założycielka

Zarejestrowany: 18-07-12
Posty: 1640
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren's my home
Ulubiona część: I i IV
Ulubiona para KT: Rensey
WWW

Re: Co teraz czytasz?

Przed sekundą skończyłam "Przez bezmiar nocy". NIE OGARNIAM czemu w kolejnej książce autorka rozdzieliła na prawie całą książkę (powtarzam się, no trudno xd) bohaterów. Mój biedny Perry :cry: Dobrze, że się wszystko dobrze skończyło :love: Nie to co "KT" -,-

Teraz zabieram się za "Wyklętą" pani Caine. Mam nadzieję, że będzie ta książka choć w połowie tak dobra, jak "Wampy z Morganville".


Znużona, przetarłam oczy i zgniotłam poduszkę pod głową. Usłyszałam cichy głos Rena, gdy nucił naszemu nowo narodzonemu synkowi w pokoju obok. Mówił do niego łagodnie w hindi i chociaż nadal nie rozumiałam tego języka, rozpoznałam słowa, którymi Ren zwracał się do naszego synka - Mera raja beta - co oznaczało "Synku, mój mały książę".

Offline

 

#75 31-08-13 18:44:33

 Clarissa

Zwiedzający

Zarejestrowany: 26-05-13
Posty: 18
Punktów :   
Ulubiona postać: Kelsey
Ulubiona część: Uwielbiam wszystkie!
Ulubiona para KT: Kelsey + Dhiren

Re: Co teraz czytasz?

Ja "Przez bezmiar nocy" skończyłam czytać przedwczoraj i już czekam na kolejną część. Teraz czytam "Trylogię czasu" Kerstin Gier.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.js4038.pun.pl www.wwe-superstars.pun.pl www.survival.pun.pl www.scholandia.pun.pl www.sofd63.pun.pl